Przenośne piecyki na gaz od zawsze były szpetne i mało estetyczne, a wyszukanie modelu, który byłby, choć trochę stylowy i estetyczny graniczyło z cudem. O wiele większe pole manewru mamy przy wyborze ekologicznych piecyków na etanol, choć i w tym aspekcie nie można mówić o rewolucji. Na szczęście na rynku pojawiła się ciekawa alternatywa.

 

Piecyk na etanol o nazwie Quantum projektu studia Modern Elements prezentuje się po prostu rewelacyjnie. Całość została wkomponowana w przestrzenną figurę trójkąta z grubymi ścianami. W podstawie znajduje się źródło ciepła, czyli płomień zasilany etanolem, ramiona zaś odgrywają rolę odpromienników.

 

Całość zbudowana jest z pomalowanej proszkowo na czarno stalowej ramy, wnętrze zaś wykonano ze stali nierdzewnej. Nowoczesne i stylowe wzornictwo sprawia, że to niewielkie i bardzo ładne źródło ciepła może być nie tylko praktycznym dodatkiem w chłodne dni, ale i gustownym elementem nawet bardzo nowoczesnego wnętrza. Niestety nie wiadomo, jaka jest cena piecyka Quantum, choć spodziewamy się, że bardzo gorąca.

Źródło: Modern Elements