Na wakacje jeszcze musimy trochę poczekać, ale w głowie już teraz rodzą się marzenia o pięknej plaży, gorących promieniach słońca i delikatnym wietrze chłodzącym rozgrzaną i opaloną skórę. Do tego zimny drink z palemką i perspektywa kilku dni w tak pięknym otoczeniu ? szczęście murowane i zero problemów na głowie.

 

Z pewnością szczyt szczęścia można osiągnąć na pływającej wyspie zasilanej panelami słonecznymi, która ma dodatkowo przeszklone dno, przez które można podziwiać cuda morskiej natury. Solar Floating Resort to projekt pływającego ośrodka wczasowego, który jest połączeniem luksusowego jachtu, komfortowego hotelu i łodzi podwodnej.

Co prawda brzmi to dość niewiarygodnie, ale osiągnięcie tak niesamowitego efektu nie jest niemożliwe. Solar Floating Resort może być zainstalowany na nabrzeżu w pobliżu luksusowego hotelu, jako rozszerzenie jego usług. Każdy obiekt jest dostosowany dla sześciu osób, które wewnątrz poczują się dosłownie jak w niebie.

Z pewnością najciekawszym elementem SFR-a jest przeszklone dno, przez które widać cuda morskiej natury ? rafę koralową, ławice ryb i wodnych stworzeń. Co ciekawe, dno można obserwować nawet po zmroku ? SFR wyposażony jest w mocne oświetlenie, które rozjaśni mroki wszelkich głębin. Wydaje się tylko kwestią czasu, kiedy takie rozwiązania pojawią się przy luksusowych ośrodkach wczasowych na całym świecie.

Źródło: Michele Puzzolante