Co prawda już dziś nikt nikomu nie zabrania hodować na balkonie pietruszki czy szczypiorku, ale nie zawsze jest to wygodne. Dość ciasne balkony skutecznie utrudniają ustawienie kilku doniczek z domowymi uprawami. Na szczęście, może już niedługo koncept o nazwie Skyfarm odmieni życie miłośnikom świeżych produktów naturalnych.

 

Nie jest żadną tajemnicą, że konsumujemy o wiele więcej zasobów naturalnych, niż ziemia jest w stanie wyprodukować. Ma to również negatywny wpływ na ceny tychże produktów, które ciągle rosną i są coraz mniej rozsądne. Hodowanie swojego własnego jedzenia w domowym, a konkretniej balkonowym zaciszu może rozwiązać dwa problemy jednocześnie.

 

Z jednej strony, nie będziemy musieli korzystać z darów matki natury, z drugiej zaś zaoszczędzimy sporą ilość pieniędzy. Jeśli zabraknie nam pomidorów, po prostu wychodzimy na balkon i zrywamy je z krzaczka. Truskawki do deseru? Nie ma problemu, wystarczy kilka minut na tarasie. Takie rozwiązanie oferuje również projekt Skyfarm, który nie tylko wydaje się nad wyraz praktyczny, ale i prezentuje się naprawdę świetnie.

 

Warto również zauważyć, że infrastruktura przyszłości przewiduje coraz wyższe budynki mieszkalne, które powoli będą wypierać niewielkie domki jednorodzinne. W każdym mieszkaniu z pewnością znajdzie się miejsce na duży balkon, na którym z kolei projekt Skyfarm idealnie spełni swoją rolę. Mamy nadzieję, że tego typu rozwiązania będą propagowane i popularyzowane na jak największą skalę.

Źródło: Manuel Dreesmann