Luksusowy ośrodek turystyczny miałby powstać w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, zaś jego wartość szacowana jest na astronomiczną kwotę 1 miliarda dolarów. Aby jeszcze bardziej podnieść ciśnienie klub zapowiedział, że będzie to prawdopodobnie sztuczny archipelag złożony z kilku wysp. Już pierwszy rzut oka na projektu sprawia ogromne wrażenie.

Ośrodek turystyczny to nie jedyna atrakcja. Otóż znajdzie się tam również park tematyczny dla miłośników piłki nożnej. Oprócz tego na archipelagu wyrosną dwa wielkie hotele, luksusowe wille mieszkalne, zaś wisienką na torcie będzie stadion piłkarski na nabrzeżu mogący pomieścić około 10 000 fanów tego sportu.

 

Nie zabraknie także zatoki dla jachtów oraz wspaniałego muzeum piłki nożnej, w szczególności poświęconego zespołowi Real Madryt. Przedstawiciele klubu zapowiedzieli, że cały kompleks obejmujący imponujące 430 000 metrów kwadratowych zostanie otwarty już w 2015 roku.

 

Florentino Perez, właściciel klubu Real Madryt liczy na pomoc rządu Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Ze swojej strony dodamy, że taka inicjatywa jest doprawdy imponująca. Zastanawiają jednak dwie sprawy. Po pierwsze, czy termin oddania obiektu do użytku w 2015 roku nie jest zbyt optymistyczny? Po drugie czy taka ingerencja w naturę nie zaburzy ekosystemu w okolicy?

Źródło: The Guardian