Jaki jest najważniejszy produkt eksportowy Ameryki? McDonalds, Coca Cola, amerykańska popkultura, styl życia? Lista może być jeszcze dłuższa, ale czy ktokolwiek z nas umieściłby tam amerykańską przyrodę? Czy kraj gdzie jeszcze do niedawna samochody paliły mniej więcej tyle, co średniej wielkości czołg ma w ogóle czym się pochwalić? Oczywiście, że tak a strona Nature Valley Trail View stanowi na to niezbity dowód.

Serwis ten to coś w rodzaju google street view (którego tak nawiasem mówiąc gorąco witamy w Polsce) przy czym nie koncentruje się on na miejskim krajobrazie, a raczej na najbardziej spektakularnych przyrodniczych lokacjach. Aplikacja daje nam możliwość przespacerowania się szlakami Wielkiego Kanion, Parku Narodowego Yellowstone oraz Great Smoky Mountains. W planach jest natomiast sfotografowanie bagien Everglades na Florydzie.

Nature Valley Trail View jest zatem ciekawą alternatywą dla osób lubiących podróże "palcem po mapie". Niech jednak zachętą do wcielenia podróżniczych planów w życie będą słowa Łukasza Szoszkiewicza - podróżnika i twórcy bloga choosetravel.pl - "Sam przeszedłem się jedną z tras, którą miałem przyjemność poznać w rzeczywistości i faktycznie ? projekt robi wrażenie. Niestety nadal nie jest to nawet namiastka tego, co oferuje nam chociażby Wielki Kanion."

źródło: choosetravel.pl