Ducati Diesel ? dla wielu fanów motocykli te dwa słowa kompletnie do siebie nie pasują, ale wystarczy jedno spojrzenie na najnowsze dzieło włoskiej marki, aby dość radykalnie zmienić zdanie. Ten uliczny potwór o nazwie Ducati Monster posiada silnik Diesla o pojemności 1100 cm sześciennych, który z pewnością zapewni ogromną dawkę emocji.

Motocykl wygląda wręcz rewelacyjnie. Większość elementów została pomalowana na matowy, oliwkowo-zielony kolor. Elementy mechaniczne, takie jak rama, tylny wahacz, felgi a nawet elementy układu wydechowego wykończono w kolorze czarnym, zaś jedynymi elementami w nieco weselszych barwach są przednie zaciski hamulców oraz sprężyna tylnego zawieszenia. Końcowy efekt takiego połączenia jest rewelacyjny.

Podobnie jak w standardowym Monsterze, wersja Diesel napędzana jest silnikiem o mocy 100 KM i 103 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Motocykle wejdzie do sprzedaży w czerwcu tego roku w cenie około 13 000 dolarów. Na wakacje jak znalazł!

Nie jest to, co prawda futurystyczny projekt rodem z przyszłości, ale z pewnością jest to pierwszy krok w kierunku ekonomicznych i ekologicznych motocykli z silnikami Diesla.

Źródło: Ducati