Miłośnicy samodzielnej renowacji mebli, a także te osoby, które część domowego i ogrodowego wyposażenia wykonują własnoręcznie, mogą w znaczny sposób ułatwić swoją pracę, inwestując w nowoczesne elektronarzędzia, akcesoria i sprzęty dedykowane branży stolarskiej. Oczywiście nie musi to być w pełni profesjonalny sprzęt dla dużego warsztatu zajmującego się zarobkową produkcją mebli, ale niedroga szlifierka oscylacyjna, prosta w obsłudze pilarka lub inne stolarskie sprzęty takiej marki jak CMT i narzędzia innych znanych firm, mogą okazać się niezwykle użyteczne, ułatwiając pracę z drewnem.

Podstawowe narzędzia stolarskie

Narzędzia CMT

Narzędzia dedykowane branży stolarskiej podzielić możemy na sprzęt tradycyjny ? ręczny i na elektronarzędzia, czyli sprzęty wyposażone w silniki elektryczne. Do tej pierwszej grupy sprzętów zaliczamy m.in. młotki stolarskie i ciesielskie, ręczne piły do drewna, strugi i tarniki do drewna, a także ściski i wiele innych drobnych sprzętów przeznaczonych do realizacji specyficznych prac stolarskich. Do drugiej kategorii sprzętu zaliczamy m.in. różne rodzaje szlifierek, pilarek, frezarek, wiertarek i wkrętarek. Warto dodatkowo wspomnieć o dodatkowym osprzęcie niezbędnym do obsługi elektronarzędzi stolarskich. Są to m.in. piły do drewna (tarcze do pilarek), wiertła, frezy, noże, tarcze szlifierskie, polerskie i wiele innych. Popularnym producentem tego typu sprzętu jest firma CMT ? firma produkująca narzędzia stolarskie dla profesjonalistów i amatorów.

Narzędzia ręczne czy elektronarzędzia?

Podstawą wyposażenia każdego warsztatu stolarskiego, niezależnie od tego, czy jest to w pełni profesjonalny zakład stolarski, czy też niewielki domowy warsztat zorganizowany w piwnicy domu lub garażu, są stolarskie narzędzia ręczne. Oczywiście, jeśli tylko chcemy ułatwić sobie pracę, dobrze zdecydować się na zakup kilku elektronarzędzi i dedykowanego im osprzętu ? wspomniane już wcześniej narzędzia CMT, czyli tarcze do pilarek, szlifierek, wiertła, noże, frezy itp. Do zastosowań amatorskich, domowych, najlepszym wyborem będzie pilarka stołowa z dużą ilością różnych typów tarcz, co gwarantuje wysoką precyzję cięcia drewna o różnym poziomie twardości, a także wiertarka, do nawiercania otworów pod kołki czy szlifierka, do wygładzenia powierzchni drewna. Przydatnym narzędziem warsztatowym będzie również niewielka frezarka. Dokupując do frezarek markowy osprzęt (frezy) CMT, narzędzia tego typu zaoferują możliwość niezwykle efektownego profilowania i dekorowania drewnianych elementów konstrukcyjnych, których użyjesz następnie do budowy stołów, krzeseł, szaf lub innych elementów wyposażenia domu/ogrodu.