Jednym z elementów garderoby każdej kobiety jest portfel damski. Prawdopodobnie jest to jedna z niewielu rzeczy, której używa się codziennie przez długi czas. Tak naprawdę używamy go zwykle nawet kilka razy dziennie przez co powinien być dobrany tak aby z jednej strony nie obciążał za bardzo damskiej torebki, a z drugiej strony aby nie zaginął wśród innych drobiazgów i bibelotów.

Czy istnieje portfel idealny?

portfel damskiDefinicji idealnego portfela damskiego jest tyle, ile kobiet, które go wybierają. Dlatego producenci galanterii i dodatków prześcigają się w wymyślaniu nowych wzorów, rozwiązań i wielkości. Warto więc zatem przyjrzeć się jaki jest wybór i czy warto ulegać sezonowym modom. Nie ma co ukrywać, że jaka nie nastałaby moda i jaka kobieta nie wybierałaby portfela zawsze przynajmniej zastanowi się nad jego klasyczną, skórzaną, czarną wersją. Klasyka nigdy z mody nie wychodzi, a porządna skórzana portmonetka z wyższej półki posłużyć może nawet kilka długich lat wciąż świetnie wyglądając. Jeśli jednak do zakupu wybiera się miłośniczka stylu hippie raczej na klasykę się nie skusi. W zasięgu jej zainteresowań natomiast może znaleźć się, bardzo modny zresztą w tym sezonie, portfel damski haftowany, z etnicznymi wzorami, z frędzlami i raczej w kolorach ziemi. Brązy, ciemne zielenie i beże to nadal bardzo uniwersalne kolory a podkręcone dodatkami w konkretnym stylu mogą świadczyć o charakterze jego właścicielki. Jeszcze inną grupą docelową producentów damskich portfeli są nastolatki. Wybierając pierwszy portfel raczej nie skuszą się na czerń, a skórzane standardowe modele będą dla nich zbyt nudne. Dla nich przewidziana jest grupa mniejszych, bardziej odważnych w kolorze i wzornictwie portfeli. Istnieje cała gama bawełnianych, welurowych i wzorzystych portmonetek w soczystych, intensywnych kolorach. Dla szalonej młodej osoby, właśnie to będzie wybór idealny.

Portfel dopasowany do właścicielki.

W galanterii duże znaczenie ma wielkość. Nie bez przyczyny producenci torebek wykonują je w wielu różnych wielkościach. Podobnie jest w przypadku portfeli. O ile mężczyzna raczej posiada jeden o tyle w przypadku kobiety nie jest to już takie oczywiste. Bardzo często kobiety posiadają ich kilka. Odpowiedź na pytanie dlaczego jest dość przewrotna, otóż dla wygody. Nie chodzi się przecież do banku z małą saszetką wypełnioną drobnymi monetami ani do sklepu spożywczego z eleganckim portfelem pełnym dokumentów i kart rabatowych. Dlatego damskie portfele muszą poza różnorodnością we wzornictwie, kolorystyce i materiale wyróżniać się też wielkością, aby idealnie dopasowywać się do różnorodnych gustów i potrzeb pań.