Planując duży remont choćby jednego pomieszczenia a tym bardziej projekt domu, czy całego mieszkania dobrze mieć projekt wnętrz. Niezależnie od tego czy wykonamy go sami, czy poprosimy o pomoc architekta dobrze jest zawrzeć w nim kilka istotnych elementów i w miarę ściśle się go trzymać. Ułatwi to cały remont i jednocześnie oszczędzi trochę nerwów.

Po pierwsze projekt wnętrza.

Dla każdej osoby zabierającej się za remont jest to zadanie niezwykle stresujące. Poza tym, że przez kilka dni albo tygodni w domu jest hałas, bałagan i sporo kurzu, dochodzą jeszcze kwestie wykonawców i oczywiście finansowe. Dopiero na końcu tego wszystkiego jest jeszcze wybór mebli i akcesoriów. Dlatego siadając i planując remont należy wykonać projekty wnętrz, które zmieniamy. Najlepiej jeśli wykona je dobry architekt wnętrz, jeśli jednak nie stać nas na specjalistę można spróbować wykonać je samemu, choćby inspirując się czasopismami. Warto pamiętać, że dobry projekt to nie tylko rysunek rozmieszczenia mebli i kolorów ścian a również a może przede wszystkim porządny projekt musi zawierać kosztorys i budżet. Budżet w projekcie wnętrza dobrze ustalić z fachowcem. Hydraulik, czy stolarz powiedzą nam przynajmniej orientacyjnie ile potrzeba funduszy na materiały i ile pochłonie ich praca. Wtedy dopiero można przystąpić do wyliczeń i wyboru mebli i dekoracji z tego co nam do rozdysponowania zostanie.

Najpopularniejsze aranżacje wnętrz.

Najprzyjemniejszym momentem przed remontem jest wybór stylu w jakim chcemy mieszkanie urządzić. Obecnie projekty wnętrz mogą dzięki programom graficznym idealnie odwzorować jaki będzie efekt końcowy. Moda na wnętrza dość często się zmienia, ale jest kilka projektów, które są stałe i bardzo klasyczne, dzięki czemu będą pasować do wielu wnętrz przez wiele lat. Od wielu już lat modny jest styl skandynawski. Charakteryzuje się on jasnymi kolorami, zbliżeniem do natury, przez elementy drewniane i dużą ilość roślin, głównie zielonych. Jest to jedna z najbardziej uniwersalnych aranżacji, gdyż kiedy się znudzi można ją podkręcić dekoracjami w różnych kolorach. Pasuje do niej dekoracja wszystko od bieli przez intensywne nasycone kolory, aż do stonowanych ciepłych brązów i beży. Jest to styl jednocześnie elegancki i komfortowy. Drugim z najpopularniejszych jest wystrój glamour. Dużo bieli i czerni, połysk na meblach i błyszczące dodatki. Dobrze wykonany jest stylem eleganckiego przepychu. Jeśli ktoś nie lubi jednego konkretnego stylu architekt pomoże wykonać projekt, który w umiejętny sposób połączy kilka stylów w domu tak aby ten był jak najbardziej dopasowany do osoby, która będzie w nim mieszkać.