Zatkane zatoki, mogą skutecznie utrudnić codzienne funkcjonowanie, bo nie tylko towarzyszy im ból, ale także mamy znaczące problemy z oddychaniem. Leki na zatoki mogą okazać się więc bardzo pomocne i warto je zastosować. Tym bardziej że są bardzo łatwo dostępne i nie kosztują dużo, a to właśnie dzięki nim możemy w łatwy sposób pozbyć się problemu z zatkanymi zatokami bez użycia antybiotyków. Jest to bardzo ważne, bo nieleczone zatoki mogą spowodować nieodwracalne w skutkach choroby, z którymi będziemy zmuszeni się borykać. Lepiej więc zapobiec temu dużo wcześniej.



Czym się kierować przy wyborze leku?



Powinniśmy przede wszystkim, kiedy zatoki się zapchają skorzystać z leków, które dedykowane są właśnie problemom z zatokami. Jest to dość istotne, bo leki na zatoki mają nie tylko za zadanie rozpuścić wydzielinę, przez co nie będzie ona przenikać do płuc, czy mózgu powodując w najcięższych przypadkach zapalenie opon mózgowych, ale także uśmierzą ból. Pozwolą więc przede wszystkim normalnie funkcjonować, co bez leków często jest po prostu niemożliwe. Kolejną kwestią jest zlikwidowanie stanu zapalnego w zatokach, bo dzięki lekom jesteśmy w stanie to zrobić. Jednak musimy pamiętać, żeby zareagować jeszcze zanim rozwinie się poważny stan zapalny i nasze drogi oddechowe zostaną całkowicie zapchane.



Czy jesteśmy w stanie wyleczyć chore zatoki samemu?


Jakie leki na zatoki wybierać?Wiele osób, kiedy boryka się z chorobami zatok, od razu pędzi do lekarza. Jednak jeśli już czujemy, ze zatoki nie pracują tak, jak powinny, to leki na zatoki zadziałają na tyle skutecznie, że nie będzie potrzeby wybierać się na wizytę do lekarza. Należy jednak rzeczywiście zareagować w porę i nie dopuścić do większego zapchania dróg oddechowych. Osoby, które co jakiś czas uskarżają się na tego typu problemy zdrowotne, powinny przede wszystkim zawsze posiadać lek na zatoki. Najlepiej taki, który możemy przyjmować w tabletkach i ten w sprayu. Zadziałamy wtedy wieloetapowo, co o wiele szybciej i skuteczniej nam pomoże. Należy jednak dokładnie przeczytać ulotki leków i dowiedzieć się, które leki można w ten sposób ze sobą łączyć, bo często wystarczy lek albo w aerozolu, albo w tabletkach. Zależy oczywiście od składu leku, a także od tego, jak bardzo zatoki są zaatakowane chorobom. Niemniej, jednak jeśli w porę wdrożymy leczenie samodzielnie, jesteśmy w stanie wyleczyć zatoki i nie dopuścić do gorszych powikłań bez wizyty u lekarza. Nie możemy jednak zbyt długo czekać z podaniem leku, aby jak najszybciej zatoki miały szansę się oczyścić.