Wiele osób cieszy odpowiednio wykonana nawierzchnia przed domem. Doceniamy urok kostki brukowej, jeżeli możemy spacerować po dobrze wykonanych chodnikach. Wielu kierowców docenia fakt, że w różnych częściach miasta może parkować w miejscach, gdzie są proste parkingi bez żądnych wykolejeń. W końcu dzięki temu wiedzą, że ich auto nie ma szans ulec żądnej awarii, jeżeli chodzi o nadwozie. Ułożenie takiej nawierzchni nie jest łatwe i warto powierzyć je odpowiednim specjalistom.

Układanie nawierzchni

  Jak powinna być ułożona kostka brukowa?Aby ułożyć nawierzchnię przyda się zawsze dobrej jakości kostka Bergo cięto-łupana (którą możemy kupić np. na stronie: https://granitnaturalny.pl/pl/c/Kostka-granitowa-cieta-srutowana-szara-BERGO/126). Zanim jednak dojdzie do położenia tego rodzaju kostki, należy wszystko w bardzo dokładny sposób przygotować. Kostka Bergo cięto-łupana musi zostać przygotowana na odpowiednio ułożonym gruncie. Przy czym najpierw należy wykonać korytowanie. Chodzi tutaj o wykonanie odpowiedniego wykupu na głębokości od 20 do 50 cm. Dlaczego są takie rozbieżności? Ponieważ wszystko zależy od tego, jakie miejsce będzie wykonywane oraz jaki nacisk będzie wykonywany na to miejsce. Sprawa ma się zupełnie inaczej z parkingiem miejskim, a inaczej z tarasem, który znajduje się za domem. Jak łatwo się domyślić w miejscach często uczęszczanych przez pojazdy nacisk będzie większy, dlatego też korytowanie również musi być większe. Dzięki temu kostka granitowa będzie miała szansę na to, aby odpowiednio "osiąść" w ziemi. Należy również wziąć pod uwagę fakt, że w pewnych miejscach ziemi może zabraknąć, dlatego będzie trzeba ją odpowiednio dosypać, a w innych miejscach będzie trzeba ją odjąć.

Jak ułożyć kostkę?

  Kostka Bergo cięto-łupana w większości przypadków układana jest w odpowiednich rzędach. Jednak są od tego pewne wyjątki. Wszystko zależy od tego, czy jest z niej układany jakiś wzór, czy też nie. W zdecydowanej mierze to klienci indywidualni decydują się na to, żeby kostka Bergo cięto-łupana była ułożona w jakiś fantazyjny wzór, dzięki czemu cała nawierzchnia wygląda o wiele lepiej i jest bardziej atrakcyjna. Również podmioty gospodarcze, które dbają o nawierzchnię znajdującą się przy swoich firmach decydują się na wzory, które są ściśle związane z ich firmą. Dzięki temu uda się stworzyć dobre podłoże z którego każdy z nas będzie z przyjemnością korzystał. Ułożenie takiej kostki granitowej nie jest łatwe. Dlatego nie posiadając takich umiejętności zaufajmy specjalistom, którzy zawsze pomogą wybrać odpowiedni rodzaj kostki, jak również przedstawią odpowiedni projekt dopasowany do potrzeb swoich klientów, jeżeli chodzi o nawierzchnię.