Szukasz pomysłu na niebanalną i oryginalną aranżację wnętrza? Sprawdź, jak możesz urządzić przestrzeń mieszkania przy pomocy efektownych, nowoczesnych i niekiedy zaskakujących formą opraw oświetleniowych. Inspiracji dostarczają wnętrzarskie czasopisma, portale internetowe traktujące o urządzaniu wnętrz oraz asortyment znanych i cenionych producentów.

Każde, nawet najbardziej nudne i niewyróżniające się niczym mieszkanie można przearanżować w szybki i prosty sposób. Co istotne nie potrzeba do tego gruntownego remontu. Czasem wystarczy efektowny dodatek, który odmieni wnętrze jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Umieszczony w pomieszczeniu stanie się ważnym elementem dekoracyjnym, który koncentruje na sobie uwagę użytkowników. O jaki dodatek chodzi? – Doskonale w tej roli sprawdza się oświetlenie. Nowoczesne i efektowne pod względem wizualnym lampy będą prawdziwą ozdobą wnętrza.

Lampa jak ciało niebieskie

Szeroki wybór opraw oświetleniowych sprawia, że każdy, nawet najbardziej wybredny konsument powinien znaleźć model wpisujący się w jego oczekiwania. Projektanci wychodzą naprzeciw użytkownikom, dostarczając przeróżnych, niekiedy zaskakujących formą opraw o imponujących kształtach. Ich inwencja wykracza daleko poza to, do czego rynek oświetleniowy zdążył nas przyzwyczaić w przeszłości. Wiele efektownych, nowoczesnych lamp znajdziemy na stronie sklepu z oświetleniem polskiego producenta http://Lampy.it. Przykładem są oprawy, które nawiązują formą do różnych ciał niebieskich albo innych obiektów, które znajdują się w przestrzeni kosmicznej. Przypominają gwiazdy, słońce, planety. Wśród nich warto wymienić lampę Comet Pendant, Satellite LED, Star 100.

Inspiracja naturą

Nowoczesne lampy oświetleniowe to również takie, w których możemy doszukać się kształtów znanych nam ze świata roślin i świata zwierząt. Niezwykle efektownie prezentuje się na przykład lampa o wdzięcznej nazwie Birds. Wiele małych chromowanych figurek realistycznie i ze szczegółami oddających kształty ptaków wygląda bardzo imponująco zarówno przy wyłączonym, jak i włączonym oświetleniu. Dużą popularnością wśród użytkowników cieszy się również oprawa oświetleniowa Spider 2. W tym przypadku forma lampy nawiązuje bardziej do stylu industrialnego. Wyróżnia ją minimalizm tak pożądany w nowoczesnych aranżacjach. Na uwagę zasługuje z pewnością lampa Snake. W asortymencie sklepu znajdziemy ją w różnych odsłonach: kinkietu lub lampy wiszącej z 12 albo 15 źródłami światła. Z kolei oprawa Octopus przypomina wijące się ramiona ośmiornicy.

Zjawiska pogodowe, dziecięce zabawki i inne niezwykłe oprawy

Jakie inne lampy można zastosować, by odmienić wnętrze mieszkania? – Możliwości jest wiele, a producenci oświetlenia potrafią zaskakiwać ich formą. Niezliczona ilość kolorowych balonów (oprawa Balloon) sprawdzi się doskonale nie tylko w pokoju dziecięcym. Warto zastosować ją jako urozmaicenie i ożywienie przestrzeni salonu. Lampa Burn Pendant prezentuje we wnętrzu niezwykle elegancko, a oprawa Olimp bardzo efektownie i nowocześnie. Osoby, które poszukują oświetlenia o niecodziennej i oryginalnej formie, mogą zachwycić się lampami wiszącymi o nazwach: Noble, Hair Pendant, Rain albo Pipes. W ten sposób można by jeszcze długo wymieniać lampy o nietuzinkowych, zachwycających kształtach. Zamiast tego polecamy odwiedzenie sklepu z oświetleniem, gdzie każdy może znaleźć coś dla siebie.