GM zbiera siły i zaczyna realizować plan odtworzenia swojej innowacyjnej potęgi. Kilka dni temu firma z Detroit otworzyła największe i najnowocześniejsze laboratorium, którego nadrzędnym celem jest praca nad nowym typem baterii do aut. Budowę rozpoczęto w tym samym czasie co prace nad Chevy Volt. Dlaczego uważamy, że jest to ważne? Dostaliśmy właśnie bardzo ważny komunikat.. przyszłość przemysłu samochodowego to prąd i baterie. Zainwestowano ponad 25 milionów dolarów w budynek, sprzęt i najlepszych ludzi po to aby wymyślili i stworzyli akumulatory zdolne do przechowania dla nas energii na długie, ciche i ekologiczne podróże. Żegnajcie spaliny i ciężkie silniki. Koniec z fortunami budowanymi na drogiej ropie. Mało rozwinięte kraje Arabskie muszą sobie znaleźć nowe sposoby pobierania haraczu od świata. Te kupony już się kończą.

"Nowe globalne laboratorium baterii GE da korzyści konsumentom w całej Ameryce pomagając rozwijać technologie kumulowania energii. W wyniku pracy otrzymamy czyste i wydajne pojazdy w krótszym czasie. Nasze nowe laboratorium podniesie konkurencyjność GM dzięki znacznemu przyśpieszeniu rozwoju silników hybrydowych, plug-in oraz rozszerzonego zasięgu." (wolne tłumaczenie z wypowiedzi CEO Fritz Henderson).

Placówka GM jest w tej chwili najbardziej rozwiniętym, najnowocześniejszym oraz największym tego typu labem na świecie. Zawiera 160 kanałów testowych, 42 komory termiczne oraz 32 narzędzia tortur dla baterii (tłumaczenie od battery cyclers). Wszystkie te narzędzia mają jedno zadanie. Stworzyć i wyprodukować tanie i wysoce efektywne baterie dla naszych samochodów przyszłości. trzymamy kciuki i czekamy z niecierpliwością. Na koniec mini galeria: [gallery columns="2"]