Przemieszczamy się od dziecka. Robimy to najpierw na własnych nogach i rękach, później tylko na nogach. Im lepiej opanujemy chodzenie tym dłuższe odcinki pokonujemy. Przy poruszaniu się do przodu zaczyna dochodzić prędkość. Do tego służą różne pojazdy przeznaczone dla młodszych dzieci, starszych, młodzieży i dorosłych. Pierwszym pojazdem na który wsiadamy jest rower najpierw z patykiem w asyście osoby dorosłej, również z kółkami jedno z prawej strony koła, drugie z lewej strony koła. Przemieszczać się możemy motorem, motorowerem, skuterem, kładem, na wrotkach itp.

Czym lubią jeździć dzieci i dorośli?

Para mężczyzn z deskorolkąTo czym będziemy przemieszczać, jeździć jest to rzecz gustu. Popularnym środkiem do jeżdżenia i przemieszczania się są hulajnogi przeznaczone dla osób w każdym wieku. Nie ma w sprzedaży uniwersalnych, ale produkowane są jedne dla młodszych dzieci, inne dla starszych, a jeszcze inne dla dorosłych.

Hulajnogi dzielą się na:

  • dziecięce 2 kołowe
  • dziecięce 3 kołowe
  • z pompowanymi kołami
  • dla dorosłych
  • wyczynowe
  • elektryczne
  • transportowe

Typowymi informacjami w ofertach sprzedażowych tego pojazdu bez względu na wiek to: rozmiar kół, z jakiego materiału wykonana, wymiary ogólne czyli długość, wysokość, szerokość: wymiary podestu, z czego wykonane rączki rodzaj hamulca. Podana jest maksymalna waga użytkownika, czas obowiązywania gwarancji.

Cechy charakterystyczne hulajnogi?

Specyfiką hulajnogi 2 kołowej oprócz standardowych cech to: składany podest, trzystopniowa regulacja wysokości, składane rączki, 1 koło z przodu pojedyncze, 2 koło pojedyncze z tyłu. W 3 kołowych na uwagę zasługują koła: 2 koła z przodu i 1 koło z tyłu świecące, podwójne. Dodatkowe elementy tego typu pojazdu to: diody led w kółkach, szeroki podest na dwie nogi antypoślizgowy, wzmocniony hamulec w tylnym kole. Niektóre 3 kołówki mają w wyposażeniu kask. Hulajnogi pompowane wyróżniają się tym, że mają dobrze napompowane koła, anatomiczne uchwyty kierownicy, hamulec ręczny na tylne koło, hamulec dodatkowy. Hulajnoga dla dorosłych ma podwójne amortyzatory w obu kołach, stalowe śruby, 4 stopniowa regulacja wysokości, pasek do noszenia. Hulajnogi wyczynowe wyposażone są w stery, widelec stopu, system kompresji, głowice, zaciski, bearings, rdzeń koła, griptape. Trochę więcej funkcji i ulepszeń mają hulajnogi elektryczne i transportowe.

Sprawdź hulajnogi w sklepie Be-Active.pl!