Listwy karniszowe oraz przypodłogowe. Odśwież swoje wnętrze

Wykończenie pomieszczenia często pociąga za sobą wiele problemów związanych z estetyką pomieszczenia oraz z doborem sprytnych rozwiązań, które umożliwiłyby zakrycie nieestetycznych łączeń, rur, czy innych miejsc negatywnie wpływających na całkowity wygląd pomieszczenia. Wykończenie pomieszczenia często pociąga za sobą wiele problemów związanych z estetyką pomieszczenia oraz z doborem sprytnych rozwiązań, które umożliwiłyby zakrycie nieestetycznych łączeń, rur, czy innych miejsc negatywnie wpływających na całkowity wygląd pomieszczenia. Niezwykle pomocnymi dodatkami w tej kwestii mogą okazać się zarówno listwy przypodłogowe, jak i listwy karniszowe. Taki niepozorny kawałek drewna lub innego tworzywa może skutecznie zmienić charakter wykończenia wnętrza, bez względu, czy będzie to generalny remont, czy też odświeżenie pomieszczenia. Czy warto stosować takie rozwiązania? Jakie ma ono zalety?

Zastosowanie listw przypodłogowych

Wydawać by się mogło, że listwy przypodłogowe to jedynie dodatek do wnętrza, lecz bez wątpienia to pozory. Mają one znacznie szersze zastosowanie, a ich umieszczenie jest często niezbędne. Doskonale maskują przerwy delatacyjne podłóg oraz są jednym z najbardziej efektownych dodatków w każdym wnętrzu.

Zalety listw przypodłogowych

  • Doskonała ochrona

Takie listwy mogą ochronić zarówno ściany, jak i podłogi przed zabrudzeniem. Wnętrze może prezentować się dużo efektywniej. Aby jednak listwy dobrze chroniły ściany, konieczny jest zakup odpowiedniego ich rozmiaru. Prawdziwym bestsellerem sprzedażowym bez wątpienia jest listwa przypodłogowa dębowa, jesionowa oraz wykonana z płyty MDF. Takie listwy bez trudu można również umieścić na suficie.

  • Doskonały wygląd

Ważne są także kwestie estetyczne. Wszystkie listwy przypodłogowe, bez względu na kolor i rozmiar dodają pomieszczeniu uroku i sprawiają, że wygląda ono na w pełni wykończone. Przed ich zakupem warto jednak zorientować się, z czego została wykonana, jakie są jej parametry oraz stopie odporności na wilgoć. To bardzo ważne.

  • Poprawa organizacji wnętrza

Listwy ułatwiają również rozprowadzanie kabli, dzięki czemu unikniemy nadmiaru kabli i przedłużaczy, które niszczą pożądany efekt wnętrza. Ich nadmiar nie tylko szpeci pomieszczenie, ale również sprawia, że znajduje się w nim więcej kurzu. Niektóre rodzaje listw przypodłogowych mają specjalne koryta, w których umieszcza się wszelkie przewody, przez co nie widać ich we wnętrzu.

Zastosowanie listw karniszowych

W czasach, kiedy mieszkania lub budynki umieszczane są bardzo blisko siebie, konieczne jest umieszczenie w oknach zasłon w celu zapewnienia sobie odrobiny intymności przed ciekawskimi sąsiadami. Do tego celu kupujemy karnisze, aby firana mogła swobodnie zawisnąć przy oknie. Co w przypadku, kiedy jednak nie chcemy, aby karnisze były widoczne w pomieszczeniu? Wystarczy zastosować listwy karniszowe!

Zalety listw karniszowych

  • Dowolność koloru

Takie listwy można pomalować dosłownie na każdy kolor. Wszystko zależy od naszej wizji i charakteru wnętrza. Nie trzeba więc obawiać się tego, że do wyboru są jedynie białe modele. Można je szybko zmodyfikować.

  • Łatwy montaż

Listwy mocowane są wyłącznie do sufitu. Nowoczesne modele dostępne w sklepach zostały zmodyfikowane w taki sposób, aby skutecznie zasłonić karnisz lub szynę. Takie listwy można również zmienić poprzez zastosowanie oświetlenia LED, co pozwoli na uzyskanie efektu nieprzeciętnej instalacji świetlnej.