Udany zakup samochodu z drugiej ręki zazwyczaj wymaga choćby podstawowej wiedzy o motoryzacji. Jeśli znamy się na budowie pojazdu i jesteśmy w stanie samodzielnie oszacować jego stan techniczny, to nie powinniśmy mieć problemu z dokonaniem właściwego wyboru. Niestety, nie wszyscy sprzedawcy bywają w pełni uczciwi ? sztuczki takie jak zaniżanie licznika kilometrów lub prowizoryczne naprawy podzespołów to dość częste praktyki, które zmyliły już niejednego klienta. Posiadając konieczne doświadczenie, przejrzenie przez takie, nieuczciwe praktyki powinno być dosyć proste. Nie każdy jednak jest pasjonatem samochodów, stąd konieczność zmiany podejścia do tematu.

Jak upewnić się, że nie zostaniemy oszukani?

Mercedes Benz W211Aby zapobiec omyłkowemu nabyciu wadliwego auta, najlepiej jest odwiedzić salon Mercedesa w Warszawie. Placówka ta słynie z uczciwego i wyrozumiałego podejścia do klienta, oferując cenne rady podczas zakupu. Warto również wspomnieć, że stan samochodów przedstawia się tam bez żadnych tajemnic ? jeśli wymagają jeszcze jakichkolwiek napraw, ich potencjalny nabywca jest o tym od razu poinformowany. Jest to doskonała opcja dla osób, które planowały zakup nowego dwuśladowca, boją się jednak, że ich brak wiedzy motoryzacyjnej skaże ich na ryzykowną transakcję. Jako konsument mamy swoje prawa, z których nie należy się bać korzystać.

Jaki samochód spisze się najlepiej?

Wybór idealnego dla nas pojazdu jest dość trudny, ponieważ w głównej mierze jest to kwestia subiektywna. Sami powinniśmy wiedzieć, czego oczekujemy od auta ? musi być ono szybkie, wydajne czy pojemne? Decyzja ta jest także warunkowana półką cenową, którą bierzemy pod uwagę przy zakupie. Dobrym pomysłem bywają używane Mercedesy, gdyż te znane są ze swojej bezawaryjności. Można nimi przejeździć wiele kilometrów i nie martwić się o potencjalne usterki. Ponadto, części do Mercedesów są stosunkowo tanie oraz łatwe do nabycia, dlatego raczej nie powinniśmy narażać się na szczególnie duże wydatki, nawet w obliczu stłuczki czy wypadku.

Artykuł powstał we współpracy z uzywany-mercedes.pl