Podstawowe przeznaczenie folii termokurczliwych, czyli takich, które zmniejszają swoją objętość pod wpływem stosunkowo niskiej temperatury (około 80-120 stopni Celsjusza), to pakowanie artykułów spożywczych i przemysłowych różnych typów. Po tego typu folie najczęściej sięgają producenci, a w pewnych okolicznościach również dystrybutorzy czy firmy logistyczne, zajmujące się przewozem towarów różnych typów. Co warte podkreślenia, folia termokurczliwa jest stosunkowo cienka i przezroczysta, dzięki czemu nie zasłania oryginalnego opakowania danego produktu. Niestety ten rodzaj foli jest mało wytrzymały, przez co zwykle wykorzystuje się ją do pakowania przedmiotów lekkich, o niewielkich gabarytach.

Folia termokurczliwa w przemyśle spożywczym

Branża spożywcza jest jednym z głównych odbiorców tego typu folii. Folia termokurczliwa może być wykorzystywana chociażby do pakowania mięs, na przykład drobiu, do pakowania słodyczy, owoców i warzyw, niektórych rodzajów produktów mrożonych tj. mrożone pizze czy zapiekanki, a także do łączenia pojedynczych opakowań innych produktów spożywczych w opakowania zbiorcze, liczące kilka-kilkanaście sztuk opakowań jednostkowych.

Folie termokurczliwe a zabawki

Folie tego typu bardzo często wykorzystuje się do zabezpieczania kartonowych opakowań gier planszowych lub puzzli. Dzięki pełnej transparentności i przyjemnej w dotyku, śliskiej powierzchni, folia termokurczliwa nie tylko zabezpiecza podstawowe opakowanie zabawki przed zabrudzeniem, ale dodatkowo podkreśla intensywność kolorów, nadając zabawce bardziej atrakcyjny wygląd, co jest dobrą zachętą do jej zakupu. folia termokurczliwa

Inne zastosowania folii termokurczliwej

Ten rodzaj foli niekiedy wykorzystywany jest również do pakowania kosmetyków, zwłaszcza gdy są to kosmetyki sprzedawane w zestawach, w opakowaniach kartonowych, a także artykułów higienicznych czy biurowych. Folie termokurczliwe coraz częściej wykorzystuje się również do pakowania książek, płyt CD i DVD, a także różnego rodzaju, lekkich wyrobów z tworzyw sztucznych.