Każda kobieta czuje się zdecydowanie lepiej w makijażu, bo to on dopełnia całego wyglądu, podkreśla rysy twarzy, ukrywa defekty, którymi nie chcemy się chwalić. Makijaż to dla wielu kobiet codzienny towarzysz bez którego nie jedna z nas nie wyobraża sobie wyjścia z domu. Dzięki niemu kobiety czują się pewnie, pięknie i świeżo. Wszelkiego rodzaju kosmetyki stosowane do makijażu mają także właściwości pielęgnacyjne, które rozświetlają skórę, niwelują cienie pod oczami, zmniejszają pajączki. Firmy kosmetyczne wychodzą naprzeciw kobiecym oczekiwaniom i tworzą coraz to nowe kosmetyki, które mają sprawić, że makijaż będzie nie tylko piękny, ale także łatwy do zrobienia. Nie bez powodu wielu makijażystów podkreśla, że najważniejsze w makijażu są oczy. To one sprawiają, że twarz kobiety ma odpowiedni wyraz, dodają charakteru, oczy są tym, co wyróżnia nas spośród tłumu, dlatego też bardzo ważne jest podkreślenie ich przez odpowiedni makijaż. Wiele kobiet decyduje się na sztuczne rzęsy mink, które sprawią, że spojrzenie będzie jeszcze bardziej wyraziste i pełne blasku. Czarna i gęsta oprawa oczu sprawia, że twarz jest bardziej wyrazista.

Jak stosować sztuczne rzęsy?

Sztuczne rzęsy mink to dzisiaj powszechny element nawet codziennego makijażu bardzo wielu kobiet. Jeszcze kilka lat temu stosowano je tylko na większe wyjścia, dzisiaj chętnie stosuje się je w codziennym looku, by dodać twarzy wyrazu, a spojrzeniu pazura. Na rynku dostępne są przeróżnego rodzaju sztuczne rzęsy, które można z powodzeniem stosować samodzielnie lub w salonirzęsy minke kosmetycznym. Najpopularniejsze i dostępne rzęsy to:

  • rzęsy pojedyncze
  • rzęsy syntetyczne
  • rzęsy naturalne, np. z norki
  • kępki rzęs
  • pełen wachlarz rzęs

W zależności od producenta i jakości sztuczne rzęsy można traktować jak produkt wielokrotnego użytku. Do ich przyklejenia stosuje się specjalny klej do rzęs, delikatny dla oczu, niedrażniący, ale przed każdym zastosowaniem lepiej jest wykonać próbę uczuleniową. Kępki rzęs świetnie sprawdzą się w makijażu codziennym, bo bardzo subtelnie i delikatnie podkreślają oko, można je przykleić na przykład tylko w zewnętrznym kąciku górnej powieki. Pojedyncze rzęsy wymagają i czasu, i wprawy. Natomiast rzęsy całościowe to raczej opcja na wieczór niż na co dzień. Takie rzęsy mink można sobie przykleić na kilka godzin lub na dłuższy czas. Profesjonalne przedłużanie rzęs na kilka tygodni należy zrobić w salonie kosmetycznym, bo jest to czynność pracochłonna i wymagająca wprawy. Rzęsy należy co jakiś czas uzupełniać, a raz na jakiś czas dać oczom odpocząć i całkowicie z nich zrezygnować.