Moda jak zawsze przychodzi i odchodzi, ale w niektórych momentach jest szczególnie łaskawa dla tych kobiet, które nie przepadają za wydawaniem dużych sum na dodatki. Tak jest również teraz, gdy dowolność w doborze biżuterii jest ogromna ? to stylizacja ogółem się liczy, nie zaś każdy dodatek z osobna. I kobieta jest w stanie zadecydować, czy dodatki pozostają nimi, czy też grają pierwsze skrzypce. biżuteria sztucznaSzczególnie na czasie jest dziś biżuteria sztuczna, która jeszcze kilkanaście lat temu uważana była za odpustową czy tandetną. Współcześnie nie tylko jest wykonywana przez rękodzielników, ale często również stanowi niesamowity dodatek do stylizacji zarówno na co dzień, jak i na specjalne okazje. Sprawdźmy, na co szczególnie warto zwrócić uwagę, dobierając ten typ biżuterii.

Celebrytki ? najpopularniejsze modele

Do zdecydowanie najpopularniejszych modeli, które dostępne są w ramach biżuterii sztucznej, należą celebrytki. Czasami wykonane są one również z kruszców szlachetnych, jednak w dużej mierze te dostępne w większych sklepach czy sieci są po prostu pozłacane czy posrebrzane. Biżuteria tego rodzaju składa się zwykle z łańcuszków o różnej długości, do których przymocowane są pasujące do siebie zawieszki. Cechą charakterystyczną łańcuszków jest przede wszystkim to, że są one bardzo cienkie i subtelne, dlatego dobrze wyglądają nawet połączone w kilka. Taka biżuteria sztuczna występuje również w formie bransoletek, które możemy dobrać do siebie i stworzyć ciekawy zestaw.

Kamienie zawsze w cenie

Drugą, bardzo popularną odmianą biżuterii sztucznej są rzecz jasna rozmaite bransoletki i naszyjniki wysadzane kamieniami bądź zrobione z koralików. Koraliki takie mogą być naturalne ? wówczas biżuteria jest nieco droższa ? albo sztuczne. Często wykorzystuje się np. wysokiej jakości materiały plastikowe czy nawet szklane, które świetnie imitują droższe dodatki biżuteryjne. Możemy dzięki temu dopasować do swojego gustu biżuterię we wszystkich odcieniach, co jest bardzo przydatne przy tworzeniu precyzyjnie wykończonych stylizacji.