Wiem, że to dość dziwny tytuł posta, dlatego sprostuję :) universal-plug-by-kim-seung-woo Jeśli masz nawyk wyciągania wtyczek za pomocą szybkiego ruchu do siebie trzymając mocno za kabel, możesz liczyć się z tym, iż nie tylko wtyczka ale także gniazdko wkrótce będą wymagały naprawy. Dzięki koncepcji Kim Seung Woo łatwiej wymontujesz wtyczkę.

Faktem jest, że ciągnięcie za kabel jest wygodniejsze niż schylanie się do zagnieżdżonego pod biurkiem trójnika aby wyciągnąć np. kabel od nocnej lampki. Odkąd u mnie w domu popsułam kilka gniazdek od nieumiejętnego ciągnięcia za kable, schylam się, przytrzymuję gniazdko i wyciągam kabel :)

Projektant Kim Seung Woo zdecydowanie bardziej poleca swój koncept od leniwego szarpania. Projekt wtyczki opiera się na wyciętej dziurce na palec ułatwiającej jej wyczepienie. Prezentowany gadżet nie jest bez wad. Brakuje mu uziemienia, a co za tym idzie, potrzebna jest kolejna modyfikacja.

Proste i praktyczne, ale tak sobie myślę, czego jeszcze ludzie nie wymyślą aby ułatwić nam życie? Do tej pory nie zauważałam żadnego problemu w wyciąganiu wtyczek z gniazdka, mimo że zdarzyło mi się już kilka "wypadków" :)

universal-plug-by-kim-seung-woo1

źródło: likecool