Ale oglądanie wystaw obrazów, antyków w muzeum już nie każdemu wystarczy. Pragnie się być otoczonym pięknem również w zaciszu domowym. Sprzedaż obrazów drukowanych na płótnie odbywa się obecnie drogą tradycyjną, jak i internetową. Sklepy z antykami, galerie, aukcje sztuki pięknej oferują sprzedaż obrazów oraz antyków. Oferta obrazów jest bardzo szeroka i kolekcjoner ma w czym wybierać. Wiele jednak zależy od finansów jakimi się dysponuje.

W przypadku aukcji sprzedaż obrazów, antyków i innych dzieł sztuki odbywa się kilkoma drogami. W trakcie aukcji można kupować osobiście, przez telefon albo Internet, bądź za pośrednictwem pracownika firmy, która jest organizatorem licytacji aukcyjnej. Wiele firm na swoich stronach internetowych zamieszcza katalogi produktów (np. z obrazami), które zostaną wystawione na aukcji na licytację. Dzięki takiej możliwości uczestnik przed samym wydarzeniem może zorientować się co go interesuje i przemyśleć chęć przystąpienia do licytacji danego przedmiotu. Uczestnik wie wszystko o licytowanym przedmiocie, a co za tym idzie jest pewny swoich decyzji.

Warto pamiętać, iż takie procesy działają w dwie strony. W takiej aukcji możemy również wystawić obrazy drukowane na płótnie, szablony malarskie, antyki do sprzedaży, a nie tylko je kupować. Podobnie jest z galeriami. Kwestia skontaktowania się z pracownikami danej firmy aukcyjnej i dogadać szczegóły dotyczące transakcji. Należy tylko udostępnić zdjęcia oferowanych obrazów albo antyków oraz dostarczyć niezbędnych informacji dotyczących ich. Zdjęcia można wykonać choćby telefonem komórkowym, ale bardzo ważne jest aby były one bardzo dobrej jakości. Co do opisu wystawianych przedmiotów powinien on zawierać wymiary oraz materiał, z którego został wykonany. W przypadku obrazów na płótnie należy dodać na jakim podłoży został namalowany.