Co tym ekodesignerom przyszło znów do głowy? Telewizor zasilany energią słoneczną - czyli co, żeby działał trzeba wystawić go na dwór i generalnie można korzystać z niego tylko w dzień? Na szczęscie projekt Samsunga nie jest tak krótkowzroczny.

46" telewizor LCD, prezentowany na targach CeBit, zasilany jest światłem z otoczenia - także tym sztucznym. Co więcej, zaprojektowano go z myślą o minimalizacji zużycia energii, dlatego też nie potrzebuje on żadnych dodatkowych źródeł zasilania, poza wbudowanymi ogniwami.

Jednak to nie koniec nowości. Ekran telewizora jest bowiem zupełnie przezroczysty. Technologia ta stosowana jest już z powodzeniem w niektórych samochodach i teraz wkracza na salony.  Właśnie, czy aby na pewno na salony?

Nie wiem dlaczego, ale jakoś specjalnie nie przychodzi mi do głowy  sensowne zastosowanie przezroczystego telewizora w domu. Co innego sklepy. Wydaje mi się, że właśnie z myślą o nich powstało to urządzenie. Pomyślcie tylko - w dzień, zwyczajna sklepowa szyba, a po zmroku, efektowny baner reklamowy. Który klient się temu oprze?

źródło: inhabitat