A 670 godzin to... 28 dni. Gdyby ktoś kupił ten telefon 1 lutego to do marca mógłby być spokojny o ładowanie, no chyba, że pechowo trafiłby na rok przestępny. Niestety, telefon wszedł na nasz rynek dopiero 9 marca, a więc producent bestialsko pozbawił nas satysfakcji pochwalenia się znajomym "miesięczną" wytrzymałości baterii. Tak czy inaczej wynik wydaje się imponujący. A wszystko to dzięki zastosowaniu niezwykle pojemnej baterii (1000 mAh), oraz energooszczędnych technologii. Jednak aparat ten zwraca na siebie uwagę nie tylko długim czasem czuwania. Ogólnie powiedzieć można, że jest to komórka dla prawdziwych traperów, gotowych spędzić wiele godzin w buszu. Z myślą o nich telefon wręcz opancerzono. Posiada on wzmocnioną, antypoślizgową obudowę, głośnik zabezpieczony Gore Texem, oraz gumowe klawisze, idealne do pisania SMS-ów w ekstremalnych warunkach. Wszystko to sprawia, że aparat jest odporny na wodę, kurz i pył, oraz spełnia rygorystyczną normę IP54.

Co do osiągów technicznych, to nie są one imponujące, ale nie w tym przecież rzecz. Z ciekawszych akcesoriów wymienić należy radio FM, Bluetooth 2.1, system Mobile Tracker 2.0 (chroniący przed kradzieżą) i latarkę LEDową. Ekranik komórki ma tylko 1,52'' co, przy obecnych trendach, nie powala na kolana, ale pozwala wygodnie  korzystać z aparatu. Bardziej szczegółowe informacje zamieszczam poniżej.

Samsung Solid E1130B Specyfikacja produktu
Sieć GPRS klasy 10 (900 / 1 800MHz)
Wyświetlacz 1,52? CSTN, 65K QQVGA
Audio Dzwonki MP3, polifonia 40-tonowa
Radio FM
Funkcje dodatkowe Przeglądarka WAP 2.0, MMS, Dyktafon, Organizer, IP54
Latarka, Mobile Tracker 2.0, Sfałszowane połączenie
Łączność Bluetooth 2.1
Pamięć Pamięć wewnętrzna: 770 kB
Wymiary 108 x 46 x 16,2 mm / 81 g / 94 g
Bateria 1 000 mAh
Czas rozmowy: 600 min
Czas pracy: 670 godzin

Cóż, jeżeli to co przeczytaliście do tej pory jeszcze was nie przekonało, to nie pozostaje mi nic innego jak tylko podać sugerowaną cenę  - 169 zł, która dowodzi, że w dzisiejszych czasach nie płaci się za solidne wykonanie, ale za technologie, których nazw nie potrafimy wymówić, o ich używaniu nie wspominając.

źródło: samsung.com

P.S: Oto kilka innych komórek, o których Futureblog pisał niedawno:

Samsung Solar E1107

klik!

LG GD510 ECO SOLAR klik!