Ekologiczne pranie - czy warto tak ryzykować?

Cóż za marnotrawstwo wody! - wykrzyknie każdy eko-wrażliwiec, widząc jak brudna woda z pralki spływa do kanalizacji (dobrze, że rzadko mamy okazję oglądać to okrutne widowisko). Na szczęście, powstał koncept, pozwalający zaoszczędzić większość wody z prania. Wszystko to za sprawą firmy Yanko Design, która opracował projekt mr. Klein, czyli ekologicznej pralki przeznaczonej do prania bielizny. Innowacyjność tego projektu zasadza się na zastosowaniu zamkniętego obiegu wody, co oznacza, że po praniu jest ona przefiltrowywana i używana ponownie.

I wszystko byłoby pięknie - ekologia + oszczędność, ale... prać bieliznę kilka razy w tej samej wodzie! Oczywiście w pełni ufam systemom filtrującym pana Klein'a, ale wciąż mam pewne opory. Cóż gdyby producent napisał np.: "nasze urządzenie zmniejsza zużycie wody o 90% ", nie dodając w jaki sposób to robi, pewnie bym się skusił, ale w obecnej sytuacji, wpojone w dzieciństwie zasady higieny osobistej, nie pozwalają mi pozytywnie ocenić tego wynalazku, zwłaszcza w kontekście jego użycia do prania bielizny.

źródło: yankodesign.com PS: Oto kilka innych artykułów, poświęconych praniu: Swirl - pralka dla Afryki Grawitacyjna pralka przyszłości iPralka