Zmywanie naczyń bez wysiłku, prądu i wody ? piękne marzenie lub sen, który nigdy się nie spełni? Jak się okazuje, już w przyszłości takie udogodnienie może być w zasięgu każdego człowieka. Zmywarka do naczyń o nazwie Air Well nie potrzebuje ani prądu, ani zewnętrznego źródła wody do działania. Jak więc działa? To proste ? urządzenie samodzielnie produkuje wodę oraz energię do pracy.

 

Jeśli do roku 2050 będziemy postępować tak samo jak teraz, z pewnością dotknie nas problem niedoboru wody oraz energii. Wtedy tradycyjne zmywarki do naczyń przestaną istnieć, a światło dzienne ujrzy zrealizowany pomysł Denesa Janocha, który opracował genialny wręcz projekt samowystarczalnego urządzenia do mycia naczyń.

 

Denes Janoch stworzył niezwykle ciekawe urządzenie, które przechwytuje wszelką wilgoć z powietrza i przemienia ją na wodę. Ponadto Air Well posiada wymiennik ciepła, który chłodzi powietrze i skrapla wodę. Wszelkie materiały uboczne powstałe podczas produkcji wody mogą być wykorzystane do zasilania urządzenia. Nie wiemy dokładnie jak to działa, ale sam wygląd takiej zmywarki od razu kojarzy się z  przyszłością.

Źródło: Denes Janoch