Czasami ciężko zaakceptować diagnozę lekarza oraz metodę leczenia, jaką nam poleca. Okazuje się jednak, że te najdziwniejsze sposoby sprzeczne z naszym rozsądkiem i wyobraźnią okazują się najlepszym rozwiązaniem. Zwróćmy na przykład uwagę na medycynę niekonwencjonalną ? dziwne metody przynoszą czasem zadziwiające skutki.

 

Od zawsze wydawało nam się, że to, co miękkie, przyjemne i lekkie jest również wygodne oraz zdrowe. Jak przekonuje nas projektantka Neora Zigler, zdrowe jest to, co kompletnie przeciwstawia się naszej teorii. Bo jak inaczej określić? kamienny dywan? Co prawda wygląda on bardzo delikatnie i przyjemnie, jednak z wygodą i lekkością ma niewiele wspólnego.

 

Pod dwiema warstwami materiału znajdują się starannie dobrane kamienie o łagodnych, smukłych brzegach. Co prawda leżenie na takim dywanie z pewnością do wygodnych nie należy, ale zdaniem projektantki stąpanie po nim ożywia umysł i poprawia krążenie nie tylko w stopach, ale i w całym organizmie.

 

Mamy co prawda wątpliwości odnośnie funkcjonalności tego dywanu, jednak jego wygląd jest bardzo przyjemny. Jednak gdyby kamienie zostały zastąpione gąbkami, nie dość, że trzepanie tego dywanu byłoby trochę łatwiejsze, zachowałby on swój ciekawy kształt,  to na dodatek stąpanie po nim sprawiałoby o wiele więcej przyjemności.

Źródło: Neora Zigler