Sony SmartWatch jest ciekawym gadżetem, który na pierwszy rzut oka przypomina zegarek elektroniczny. To jednak złudne wrażenie. Urządzenie łączy się bowiem z telefonem za pomocą modułu Bluetooth w standardzie 3.0. A co potrafi ta nietypowa nowość? Trzeba przyznać, że czytając specyfikację, a raczej listę potencjalnych funkcji, byliśmy pod sporym wrażeniem.

Na dobrą sprawę, funkcje SmartWatcha uzależnione są od tego, co w nim zainstalujemy. Po wgraniu konkretnych aplikacji, za pomocą dotykowego wyświetlacza OLED o przekątnej 1,3 cala i rozdzielczości 128 x 128 pikseli możemy między innymi przeglądać kontakty i powiadomienia o nieodebranych połączeniach lub odbierać komunikaty i sprawdzać aktualności na Facebooku czy Twitterze.

Mało tego, za pomocą SmartWatcha możemy także sterować odtwarzaczem muzyki i kamerą, a także czytać SMS-y i maile lub sprawdzać prognozę pogody. Trzeba przyznać, że gadżet może nie jest niezbędny, ale bardzo poważnie rozszerza funkcjonalność telefonu. Po zainstalowaniu kolejnych aplikacji możemy na przykład skorzystać z funkcji odnajdywania telefonu. Przyda się z pewnością tym, którzy mają trudności z utrzymaniem porządku w mieszkaniu.

Niestety cena urządzenia do atrakcyjnych nie należy - około 479 zł. Nie jesteśmy do końca pewni, czy urządzenie znajdzie dużo zwolenników, ale to z pewnością dobry kierunek rozwoju firmy Sony. Z niecierpliwością czekamy na kolejne ciekawe gadżety.

Źródło: Sony