Obecnie ilość plików przechowywanych na naszych dyskach rośnie w zastraszającym tempie. Z drugiej strony ryzyko awarii sprzętu i utraty wszystkich danych jest bardzo realne, nic więc dziwnego, że popularność zapisywania plików w tak zwanej ?chmurze? rośnie z dnia na dzień. Teraz, obok Dropboxa i SkyDrive firmy Microsoft będziemy mieć do wyboru Google Drive, który startuje już w przyszłym tygodniu.

 

Nowy system zacznie działać już za tydzień, czyli 24 kwietnia 2012 roku. Co najważniejsze - Google Drive będzie darmowy, a każdy nowy użytkownik dostanie na starcie za darmo aż 5 GB przestrzeni. W porównaniu z ofertą Dropboxa wynoszącą 2 GB, to co daje Google wydaje się bardzo rozsądne i zachęcające. Co prawda mamy również do wyboru bardzo pojemny SkyDrive od Microsoftu, ale ten działa tylko z systemami Windows.

 

A jak to będzie działać? Z pewnością bardzo łatwo i intuicyjnie. Wystarczy zapisać pliki na dysku lokalnym w odpowiednim folderze, a aplikacja zsynchronizuje je w tle z serwerem i pozostałymi urządzeniami. Miejmy nadzieję, że stabilność i szybkość działania będzie na najwyższym poziomie. Czekamy na pierwsze opinie nowych użytkowników tego ciekawego rozwiązania.

Źródło: The Next Web