Marka Mercedes-Benz jest na rynku motoryzacyjnym już od dziesiątek lat i niemal każdy doskonale wie, co produkuje. Nie trzeba być fanem motoryzacji, aby wiedzieć, że samochody z gwiazdą na masce symbolizują elegancję, najwyższą jakość i prestiż. Sukcesy ekonomiczne i sportowe to jednak nie wszystko, gdyż niemiecki producent postanowił wejść na rynek? meblarski.

 

Jeśli ktoś kiedykolwiek zastanawiał się, jakby wyglądała kanapa lub stół marki Mercedes, teraz ma najlepszą okazję, aby to sprawdzić lub nawet wyposażyć się w meble tej wspaniałej marki. Koncern sprzymierzył się z grupą Formitalia Luxury, jednym z wiodących producentów włoskich mebli. Wynikiem tego związku jest kolekcja w stylu niemiecko-włoskim. Trzeba przyznać, że mieszanka precyzji z fantazją wygląda wyśmienicie.

 

Zdaniem producenta, meble mają odzwierciedlać progresywny, dynamiczny design, jaki stosowany jest w najnowszych modelach i pojazdach koncepcyjnych producenta ze Stuttgartu. Osobiście nie wiemy czy kanapa Mercedesa przypomina maskę modelu SLS, czy drzwi najnowszej klasy E, ale mimo wszystko każdy element z serii wygląda rewelacyjnie. Niestety nie znamy cen kanapy, stołu czy krzesła, ale można się spodziewać, że do atrakcyjnych nie należą.

 

Źródło: Mercedes-Benz