Gabinet dentystyczny jest takim miejscem, który odwiedzamy tylko w ostateczności. Gdzieś jeszcze w naszej świadomości pokutuje stereotyp, że wizyta u dentysty musi być bolesna. Nic bardziej mylnego. Dobre gabinety dentystyczne są wyposażone w nowoczesny sprzęt i przede wszystkim w profesjonalnego dentystę, który będzie wszystko robił, aby nas nie bolało. Tylko wtedy do niego przyjdziemy na drugą wizytę.

Praca stomatologa wcale nie jest łatwa, a zestresowani pacjenci wcale nie ułatwiają pracy. Dla przyszłych stomatologów Uniwersytet Showa skonstruował robota, którego nazwano Showa Hanko 2. Został stworzony dla studentów, którzy uczą się tego trudnego fachu. Ćwiczenia praktyczne mają przyczynić się do lepszego poznania różnych reakcji pacjenta. Już niedługo lalka będzie w sprzedaży.

Wykorzystywanie robota w innych dziedzinach życia człowieka.

Showa Hanko 2 jest robotem, który potrafi kręcić głową, krztusić się, kasłać, kichać. Zachowanie fantoma jest takie same jak pacjenta. Pomysł jak najbardziej zasługuje na uznanie, jednak jest trochę przerażający, kiedy ogląda się film. Showa Hanko 2 mruga oczami, kręci głową, odpowiada na pytanie.

Zaletą takiego robota jest to, że nie ucieknie z fotela, jak to robią niektórzy pacjenci.

  źródło: popsci.com