Suknia z papieru, torba z kapsli, a naszyjnik z gumy do żucia ? a wszystko to w blasku fleszy, po okiem znanych projektantów. Po raz kolejny Łódź stanie się stolicą mody. Ekomody.

Początkowo tegoroczny RE-ACT miał odbyć się w maju jednak postanowiono połączyć go z tygodniem mody FashionPhilosophy Fashion Week Poland. Stąd też nowa data 15 października. Tego dnia cała ekologiczna Polska spoglądać będzie z dumą na Łódź. Również Futureblog, jako patron medialny imprezy, stara się wtajemniczyć swych czytelników w arkana największego w kraju pokazu mody ekologicznej.

RE-ACT Fashion Show 2010 to jednak nie tylko finał konkursu dla młodych projektantów tworzących kolekcje z recyklingu, lecz także warsztaty promujące etyczną modę oraz wystawa ekologicznej biżuterii. Jednak i to nie wszystkie atrakcje przygotowane przez organizatorów. Ale po kolei.

Do tegorocznej edycji konkursu RE-ACT Fashion Show swoje projekty zgłosiło blisko 150 artystów z całego świata. Po burzliwych obradach jury wybrało 21 finałowych kolekcji, które zaprezentowane zostaną już jesienią podczas gali finałowej. Młodzi twórcy walczyć będą o nagrodę główną 15 000 złotych, ufundowaną przez Prezydenta Miasta Łodzi. W tym roku, podobnie jak w ubiegłym jury stanowią eksperci ze świata mody i ekologii, a wśród nich pojawią się: Nin J. A. Castle ? projektantka marki GoodOne, Maria Sadowska ? piosenkarka i producent muzyczny, Monika Onoszko ? projektantka marki OnoMono, Bartek Michalec ? stylista i projektant, Mateusz Stankiewicz ? fotograf AF Photo oraz Lidia Popiel ? fotografka.

Przygotowana gala zapowiada się niezwykle widowiskowo. Rozpocznie ją ubiegłoroczna jurorka RE-ACT Agnieszka Kawala- Surma, która zaprezentuje swoją Kryształową kolekcję, nawiązującą do krystalicznie czystej postaci matki Ziemi. Galę uświetni także pokaz gwiazdy wieczoru- brytyjskiej marka GoodOne, niezwykle cenionej w środowisku mody ekologicznej.

Tegoroczny RE- ACT to także szereg imprez towarzyszących, a wśród nich:

  • RE-ACT Concept Store ? wystawa połączona ze sprzedażą dodatków, biżuterii i akcesoriów ekologicznych i recyklingowych. Odbędzie się w Manufakturze, w dniach 13-17 października. Celem RE-ACT Concept Store jest prezentacja twórców nurtu ekologicznego w projektowaniu. Taka przestrzeń przyczyni się do zwiększenia świadomości ekologicznej i społecznej odpowiedzialności poprzez prezentacje kreatywnego wykorzystania materiałów wtórnych

  • Trash People ? wystawa recyklingowych rzeźb wykonanych przez niemieckiego artystę HA Schulta, jednego z pierwszych twórców na świecie, który wykorzystał ekologię w swoich pracach. Wystawa znana na całym świecie, obiegła takie miejsca jak Paryż, Moskwa, Barcelona, Rzym. Była wystawiana u podnóża egipskich piramid oraz na murze Chińskim. Pragniemy zorganizować polską premierę i sprowadzić wystawę do Łodzi, na rynek Manufaktury w dniach 11-25 października 2010.

  • RE-ACT Praline ? ekologiczna czekoladka, stworzona specjalnie na potrzeby RE-ACT 2010. Stworzona z ekologicznej czekolady, posiadającej atest Fair Trade.

Tak więc, zachęcamy wszystkich fanów ekologicznego stylu życia do odwiedzenia Łodzi i podziwiania przyszłości ecodesignu w pełnej krasie.

źródło: www.re-act.pl