Czy quad nadaje się do jazdy po mieście? Dlaczego nie! Argentyńska projektantka Angela Martin stworzyła koncept pojazdu, roboczo nazwanego Urban ATV, który zadaje kłam przekonaniu o typowo offroadowej naturze quadów. Skoro bowiem coś sprawdza się w warunkach ekstremalnych to dlaczego nie miałoby zdać egzaminu w cywilizowanym świecie?

Quad amfibia

Pojazd mieści 2 osoby i powinien dobrze sprawować się na zatłoczonych miejskich ulicach. Jego niewielki rozmiar z pewnością ułatwi też poszukiwanie miejsc parkingowych. Ponadto quad napędzany jest silnikiem elektrycznym co gwarantuje nam ekologiczną podróż.

Pojazd na każdą porę roku

Poza tym, patrząc na projekt Angeli nie mogę zrozumieć dlaczego na użycie quadów do poruszania się po mieście nie wpadł Polak. Wszak potrzeba jest matką wynalazków, a osobie odbierającej samochód z warsztatu po n-tej naprawie oberwanego podwozia z pewnością nie brakuje motywacji do kreatywnego rozwiązania tego problemu. A może po prostu dramatyzuję i drogi w Argentynie są w jeszcze gorszym stanie niż u nas?

źródło: thedesignblog