Zabiegi medycyny estetycznej są chętnie polecane zwłaszcza tym paniom, które wkroczyły w wiek średni, a pragną jeszcze utrzymać jak najbardziej młodzieńczy wygląd. Najłatwiejszym i najmniej ingerującym w rysy twarzy sposobem na odmłodzenie jej jest oczywiście wypełnienie zmarszczek. Robi się to za pomocą kwasu hialuronowego ? substancji, która naturalnie występuje w ludzkiej skórze i odpowiada za jej ochronę, nawilżenie i utrzymanie sprężystości. Zawartość tego kwasu w tkankach spada wraz z wiekiem, a żeby oszukać procesy starzenia, dostarcza się go z zewnątrz, przykładowo w kremach do cery dojrzałej. Zabiegi polegające na wstrzyknięciu kwasu hialuronowego są bardzo skuteczne w modelowaniu twarzy, a także nie grożą powikłaniami i nie powodują reakcji alergicznych.

Jak wygląda zabieg wypełnienia zmarszczek?

kwas hialuronowyOkoło godzinę przed zabiegiem nakłada się krem znieczulający, aby iniekcje nie powodowały dużego dyskomfortu. Rodzaj preparatu ? preparaty różnią się wielkością cząsteczek kwasu hialuronowego ? dobierany jest w zależności od głębokości zmarszczek. Następnie kwas hialuronowy wprowadzany jest śródskórnie lub podskórnie za pomocą cienkiej igły, która precyzyjnie aplikuje substancję tam, gdzie jest najbardziej potrzebna. Skóra wygładza się, a zmarszczka przestaje być widoczna. Rezultaty są widoczne od razu, a sam zabieg trwa około pół godziny. Efekt utrzymuje się średnio 6-12 miesięcy. Czas ten zależy od różnych czynników, takich jak technika podania kwasu, styl życia pacjenta lub indywidualnej aktywności enzymu rozkładającego kwas hialuronowy.Zabieg z wykorzystaniem kwasu hialuronowego najczęściej wykonuje się w celu usunięcia fałd nosowo-wargowych, lwiej bruzdy między brwiami, kurzych łapek czy zmarszczek wokół ust.

Zalecenia po przebyciu zabiegu

Bezpośrednio po wypełnianiu zmarszczek kwasem hialuronowym może wystąpić obrzęk, zaczerwienienie skóry lub niewielki ból. Nie należy jednak dotykać leczonych obszarów przez 6 godzin, ani masować i pocierać ich w ciągu 48 godzin po zabiegu. Bezpośrednio po nim nie wolno także przyjmować aspiryny i podobnych do niej leków. W przypadku modelowania ust, należy przez 24 godziny zrezygnować z picia gorących napojów i z całowania. Przez pierwsze 12 godzin nie należy spożywać alkoholu, a w dniu zabiegu unikać należy wysiłku fizycznego i skrajnych temperatur. Jeśli zamierzamy wykonywać inne metody odmładzania skóry, takie jak botoks, peeling chemiczny czy mikrodermabrazja, należy zachować odstęp 2-3 tygodni od dnia, gdy wstrzykiwany był kwas hialuronowy.

Zainteresował Cię ten temat? Dowiedź się więcej na stronie: https://esteticon.pl/oferta/dermatologia-estetyczna/kwas-hialuronowy-wypelnianie-zmarszczek/