kurtki męskie przejściowe duże rozmiaryLato jak na razie jest w pełni, ale przecież nic nie jest wieczne. Za miesiąc z niewielkim okładem nadejdzie oficjalny koniec lata i nastąpi formalny początek jesieni: sezonu zmieniających się liści, halloweenowych imprez oraz stopniowo pogarszającej się pogody. Podczas gdy z pewnością dla bardzo wielu osób nadejście jesieni jest dość ekscytującym faktem (ponieważ ta pora roku potrafi być naprawdę piękna, szczególnie na naszej wysokości geograficznej), to jednak jesień zawsze stanowiła pewnego rodzaju wyzwanie, zwłaszcza jeśli chodzi o ubieranie się. Pogoda może być w tym okresie zupełnie nieprzewidywalna, a w wiele dni można zobaczyć praktycznie cały jej przekrój - chłodne poranki, ciepłe popołudnia i znowu chłodne wieczory. A do tego występujące z losową częstotliwością mniej lub bardziej ulewne deszcze oraz wiatry, od tych lekkich aż po naprawdę porywiste. Wszystko to sprawia, że ciężko jest budować własne kreacje kostiumy, w których ani się nie zapocimy na amen, ani też nie przemarzniemy na kość.

  Rozwiązaniem tych problemów z ubiorem mogą być kurtki męskie przejściowe. Duże rozmiary są tutaj szczególnie pomocne, bowiem umożliwiają ?schowanie? pod nie dodatkowej warstwy odzieży, która będzie przydatna chłodnym porankiem i łatwo usuwalna cieplejszym popołudniem. Kurtki tego typu są w pewnym sensie wariacją na temat ubierania się warstwami, dlatego ułatwiają przejście od ciepłego września do chłodnych dni października i później. Poniżej opiszemy kilka rodzajów kurtek przejściowych, które powinny być popularne również i w nadchodzącym sezonie.  

Kurtka Kimono

Jeden z największych trendów 2017 roku, przewiewne kurtki w stylu Kimono są idealne na te dni, kiedy nie jest przesadnie ciepło, ale z drugiej strony cięższa kurtka byłaby niczym strzelanie z armaty do komara. Co ciekawe, tego rodzaju odzienie nie jest przypisane tylko i wyłącznie kobietom, bowiem istnieją w tym kroju również kurtki męskie przejściowe. Duże rozmiary kurtek Kimono sprawiają, że nosi się je wygodnie a w razie chłodniejszych jesiennych dni, można z powodzeniem założyć coś pod nie, w ramach dodatkowej ochrony. Kurtki tego typu idealnie sprawdzają się z dżinsowymi spodniami i czeskimi skórzanymi mokasynami. Sprawdź np. tutaj https://bmc-zone.pl/pl/kurtki_kurtki-przejsciowe-wiosenno-jesienne

 

Skórzana kurtka

Nie ma nic bardziej ponadczasowego i klasycznego od skórzanej kurtki, nieoficjalnego uniformu gwiazd rocka. Tego rodzaju kurtki są chyba najmodniejszymi kurtkami męskimi przejściowymi. Duże rozmiary tych kurtek kosztują może nieco więcej (w końcu skóra nigdy nie była tanim materiałem), ale nie jest trudno je zdobyć ? głównie dlatego, że istnieją dwie ogólne szkoły noszenia skórzanych kurtek. Jedni wolą je mocno opinające ciało (motocykliści zaliczają się do tej grupy), inni wolą je nosić raczej luźno (wspomniane gwiazdy rocka).