Kody promocyjne to ciągi alfanumeryczne, które sklepy internetowe oferują jako dodatek i zachęta do zakupów na swojej stronie internetowej. Zniżkę związaną z kodem można zwykle zastosować do poszczególnych produktów lub całego zamówienia.

Jak działają kody promocyjne?

Zniżka może być procentowa lub jawić się jako określona kwota w złotówkach. Kupony rabatowe zapewniają klientom bezpłatną wysyłkę lub wiele innych benefitów. Ta strategia marketingowa daje klientom kolejny powód do zakupu produktów w danym sklepie. Według Microsoft kod promocyjny, zwany czasem rabatem kodowym, składa się z kombinacji cyfr i liter. Jest wykorzystywany do określonych celów, takich jak świąteczna kampania marketingowa.

Dlaczego kody promocyjne działają?

Gdy sklep wydaje kody promocyjne, zachęca klientów do zakupu, co jest korzystne zarówno dla klienta, jak i firmy. Klienci otrzymują produkty, które chcą za niższą cenę, a sklep e-commerce generuje przychody. Jedną z najbardziej przydatnych funkcji kodów promocyjnych jest to, że dobrze sprawdzają się zarówno w przypadku nowych, jak i powracających klientów. Te zachęty mają nawet bezpośredni wpływ na ogólne zakupy. Co ciekawe, są nawet badania które wykazują, że osoby, które otrzymały kody na promocje, mają podwyższony w związku z danym faktem poziom oksytocyny, która jest hormonem, który wywołuje uczucie szczęścia.

Dostęp do kodów ? po jednym kliknięciu!

Trend ten pochwycili twórcy strony dobrekody.pl. Wychodząc jeszcze bardziej naprzeciw potrzebom dzisiejszych Klientów stworzyli specjalny dodatek do Chrome. Mowa tutaj o wtyczce, która po zainstalowaniu na bieżąco powiadamia użytkownika przeglądarki o promocjach w sklepach, które ten aktualnie przegląda. Zdaje się być to niezwykle obiecującym narzędziem dla wielbicieli e-zakupów, a dla e-sprzedawców dodatkową zachętą, by tych promocji generować jeszcze więcej. Sami twórcy wtyczki naprawdę znają się na rzeczy, w końcu ich strona skupia kody rabatowe i kupony do tysięcy sklepów internetowych.

Dlaczego warto zainstalować tę wtyczkę?

  • Jest całkowicie darmowa.
  • Dzięki niej nie przegapi się żadnej atrakcyjnej okazji w przeglądanym sklepie.
  • Informacja o aktualnych rabatach nie jest w żaden sposób denerwująca.
  • Dzięki tej wtyczce można za pomocą jednego kliknięcia aktywować kod.

Jakie korzyści z kodów zyskuje sklep?

Kody promocyjne to skuteczny sposób śledzenia działań marketingowych. Pozwalają sprawdzić, które platformy generują największy ruch lub prowadzą do konwersji. Właściciele sklepów mogą śledzić swoje wysiłki, dołączając określony kod promocyjny do konkretnej kampanii marketingowej lub reklamy. Różne kody mogą nadawać takie same zniżki, więc nie trzeba tworzyć różnych zniżek dla każdej reklamy. Przypisywanie określonych numerów i liter do określonej reklamy jest szczególnie przydatne, jeśli klient widzi reklamę reklamowaną w e-mailu lub w mediach społecznościowych, ale nie kliknie od razu, aby skorzystać z tej promocji. Wtyczkę można pobrać zainstalować ze strony Chrome.