Yerba Mate to coraz popularniejszy napój, którego właściwości zdrowotne są szeroko znane. Wraz ze wzrostem popularności dla wielu osób staje się on nawet ekwiwalentem kawy. Jednak żeby spełniała wszystkie swoje funkcje, yerba mate powinna być odpowiednio podana. Podpowiadamy jakie naczynie wybrać w tym celu.

Szeroki wybór możliwości

tykwy do yerba mateDla prawdziwych miłośników yerba mate, jej spożywanie to prawdziwy rytuał, którego istotnym elementem jest odpowiednie naczynie do picia. Mamy do wyboru kilka ich rodzajów: drewniane, ceramiczne, metalowe lub te wykonane z tykwy. Każde z nich ma swoje mocne i słabsze strony, ale to, na jakie ostatecznie się zdecydujemy, zależy w dużym stopniu od indywidualnych preferencji. Jeżeli lubimy pić yerba mate na zimno, dobrym rozwiązaniem będzie wybór drewnianego naczynia. Przybierają one wyjątkowo ciekawe formy, jednak nie są najwygodniejsze w użytkowaniu. Dla fanów drewnianych naczyń, którzy lubią pić yerbę na ciepło, polecane są ich wersje okute metalem.

Jakie naczynia najlepiej nadają się do picia yerba mate w każdej postaci?

Dobrym rozwiązaniem dla osób, które lubią pić yerbę w każdej postaci, są naczynka ceramiczne. Można używać ich do picia napoju na ciepło i na zimno, nie narażając naczyń na zniekształcenie. Zaletą jest także fakt, że nie wpływają one na smak yerba mate.

Wielu fanów decyduje się na naczynia z tykwy do yerba mate. Jak sama nazwa wskazuje wykonane są one z owocu tykwy, a dokładnie z jego dolnej części. Tykwy do yerba mate są delikatne w dotyku i doskonale izolują ciepło, dlatego nawet bardzo gorący napar nie parzy w dłonie, a jedynie przyjemnie je ogrzewa. O naczynie z tykwy do yerba mate trzeba dbać w szczególny sposób. Wynika to z faktu, że jest ono zrobione z naturalnego owocu. Dlatego musimy zadbać o jego dokładne wysuszenie po myciu. Naczynie z tykwy, które pozostaje wilgotne, stanie się podatne na pleśń i pękanie. Żebyśmy mogli się nią cieszyć, tykwa do yerba mate wymaga od nas wstępnego przygotowania, jednak nie jest to szczególnie skomplikowany proces. Pojemność tykwy wynosi standardowo od 150 do 350 ml. Jednak miłośnikom dużych napojów nietrudno będzie znaleźć nawet, które pomieści pół litra yerby. Można je znaleźć tutaj https://zielonytarg.pl/akcesoria/yerba-mate/matero-i-tykwy.

Picie yerba mate to dla jej miłośników prawdziwy rytuał. Mamy do wyboru wiele rodzajów naczyń do tego naparu, jednak jeżeli chcemy poczuć prawdziwy klimat towarzyszący zaparzaniu i piciu yerba mate, wybierzmy naturalne naczynie z tykwy, które w doskonały sposób poprawi komfort spożywania przez nas tego pysznego i zdrowego naparu.