Gorące lato jest momentem, kiedy wiele par decyduje się na sformalizowanie swojego związku. Śluby odbywają się w kościele, urzędzie stanu cywilnego lub w plenerze. Ta ostatnia opcja jest ostatnio szczególnie popularna, więc ślub w pięknym ogrodzie, parku, posiadłości rodzinnej nikogo nie dziwi. Po ślubie przychodzi czas na zabawę weselną, która często odbywa się na świeżym powietrzu, w domu weselnym usytuowanym poza miastem bądź w eleganckiej restauracji lub ekskluzywnym hotelu. Wesele jest szczególną okazją, kiedy wszyscy, zarówno państwo młodzi, ale także ich goście chcą prezentować się szykownie i z klasą. Przygotowania do wesela są szczególnie intensywnym i często nerwowym czasem dla pań, które pragną zadbać o swój wizerunek, prezentując podczas wesela nienaganną sylwetkę, fryzurę, makijaż i ubiór.

Sukienka, buty, torebka...

buty na weselePanie, by czuć się pięknie i komfortowo na własnym bądź cudzym weselu chcą zadbać o swój wizerunek całościowo. Często kilka miesięcy przed ceremonią inwestują w zabiegi upiększające ciało, wizyty u kosmetyczki. Dopasowują makijaż i fryzurę do swojej stylizacji. Poszukiwania odpowiedniej kreacji zajmuje zwykle trochę czasu, ponieważ musi ona być dopasowana do urody kobiety, jej sylwetki i stylu. Kiedy kreacja jest już wybrana, przychodzi czas na dopełnienie wymarzonej stylizacji odpowiednim obuwiem i torebką. Buty na wesele powinny pasować do wybranej sukienki kolorystycznie i stylistycznie oraz zgrywać się z torebką. Wiele kobiet chcąc wyglądać elegancko decyduje się na klasykę, czyli szpilki, w których kobieca noga wygląda pięknie i smukło. Niestety, tylko kobiety chodzące na co dzień na wysokich obcasach lub szczęśliwe posiadaczki wygodnych szpilek będą się bawić świetnie na całonocnym weselu. Szpilki na ogół są bardzo niewygodne, więc kilka godzin na wysokich obcasach może skończyć się spuchniętymi nogami, otarciami bądź nawet skręconą kostką. Z kolei kobiety bardziej ceniące swoją wygodę niż elegancję, decydują się na kupno płaskich butów, na niewysokim obcasie lub komfortowym koturnie, na którym można czuć się stabilnie i bezpiecznie. Można także sprytnie podejść do sprawy, chcąc by buty na wesele były jednocześnie eleganckie i wygodne.

Kompromis najlepszy

Obecnie, zarówno panny młode, jak i panie goszczące na weselu decyduje się na dwie pary butów, które zabiera na uroczystość. Podczas ślubu i na początku wesela występują w eleganckich, pięknie prezentujących się szpilkach, a pozostałą część imprezy bawią się w wygodnym, rozchodzonym obuwiu, na płaskim obcasie.