Lodówki do zabudowy stały się modnym elementem wyposażenia. Dzięki ergonomicznym kształtom i innowacyjnym rozwiązaniom doskonale spełniają swoje funkcje. Atrakcyjne wzornictwo sprawia, że lodówka do zabudowy to nie tylko urządzenie AGD, ale część starannie zaplanowanego wystroju wnętrza, która na co dzień jest niemal niewidoczna. Na co zwrócić uwagę, kiedy ją wybieramy?

Lodówki do zabudowy

Kiedy decydujemy się na lodówkę do zabudowy, dostępnej na przykład na stronie https://www.oleole.pl/lodowki-do-zabudowy.bhtml musimy zdawać sobie sprawę, że będzie ona węższa i płytsza niż standardowa lodówka. Jest tak dlatego, że komora chłodząca musi zmieścić się w tzw. kasecie zabudowy. Dodatkowo, pomiędzy ścianami mebla, a obudową lodówki musi być zachowana wolna przestrzeń, aby zachować prawidłową cyrkulację powietrza. Bez niej urządzenie nie będzie działało prawidłowo, może się przegrzać i uszkodzić.

Lodówka pod zabudowę powinna być energooszczędna i cicha. Jeśli chodzi o materiały, z jakich wykonane są półki, doskonale sprawdza się hartowane szkło. Jest bardzo wytrzymałe i łatwe do utrzymania w czystości.

Samsung RB36R8837S9 – Lodówka ze stalowym frontem

Ten model nadaje się do zabudowy od góry i po bokach. Przód został wykończony efektowną płytą wykonaną ze stali Zastosowanie technologii Cool Select+ oraz Twin Cooling Plus pozwala na utrzymanie optymalnie niskiej temperatury do przechowywanych produktów – innej dla wybranej grupy. Prawidłową funkcjonalność zapewniają dwa obiegi chłodzenia oraz metalowy panel na tylnej ścianie urządzenia, który pozwala na szybkie przywrócenie niskiej temperatury i ułatwia jej utrzymanie.

Rozwiązanie Space-Max pozwala na maksymalizację miejsca wewnątrz lodówki bez zwiększania jej wymiarów zewnętrznych. Dzięki temu zmieścimy w niej jeszcze więcej produktów żywnościowych.

Bosch KIV34X20 – Ekonomia i oszczędność pracy

Oszczędny model lodówki do zabudowy z opcją No-Frost dzięki której już nigdy nie będziemy musieli rozmrażać chłodziarki. Brak innowacyjnych i technologicznie zaawansowanych rozwiązań gwarantuje niskie koszty utrzymania. Duża pojemność pozwoli na zmieszczenie ulubionych składników. Półki zostały wykonane z bezpiecznego szkła hartowanego. Dzięki temu łatwo nam utrzymać czystość w lodówce. Szklane tafle są także odporne na pęknięcia i zarysowania. Z łatwością wytrzymają także kilkukilogramowy ciężar, jak np. garnek z zawartością.

Amica BK3165.4 – Jeszcze więcej miejsca

Ten model został wyposażony w regulowane półki i balkoniki, które pozwolą dopasować układ półek do naszych potrzeb. Dzięki podwojonej przestrzeni na warzywa i owoce zmieścimy jeszcze więcej zdrowej żywności. Lodówka oferuje także niezwykle pojemne szuflady zamrażarki. Zastosowanie specjalnej półki na jajka zapewnia ich bezpieczne przechowywanie.

Technologia No Frost oszczędza użytkownikowi okresowego opróżniania i odmrażania komory. Wysoka klasa energooszczędności A+ nie tylko przełoży się na niższe rachunki za prąd, ale także pomoże nam zadbać o środowisko naturalne. Dodatkowa półka na butelki pozwoli przechowywać ulubione napoje. Uniwersalne drzwi pozwalają się otwierać z obu stron – lewa i prawa. Dzięki temu dopasujemy lodówkę do przestrzeni, jaką dysponujemy.

Lodówka do zabudowy to świetne rozwiązanie do małych pomieszczeń, kiedy nie dysponujemy wystarczającą ilością miejsca aby zdecydować się na lodówkę stacjonarną albo też nie chcemy psuć naszej koncepcji aranżacji wnętrza. Wiele osób decyduje się także na lodówkę z samą chłodziarką, bez zamrażarki. Pozwala to zaoszczędzić miejsce, ale i przekłada się na mniejsze zużycie prądu.