Puste ściany chcemy ożywić kolorem i obrazem. Dawniej ściany były zdobione atłasami i portretami wszystkich członków rodziny. Żyjących i nieżyjących. Wprowadzano do domów dzieła sztuki słynnych malarzy pejzażowych, wieszano obrazy przedstawiających świętych. Obecnie nasz gust bardzo się zmienił.

Farba i papier

Kochając przyrodę, chcemy przenieść jej jak najwięcej do naszych mieszkań. Są to kwiaty  w doniczkach i wazonach, figurki przedstawiające zwierzęta i rośliny, a czasem jest to panoramiczny widok na papierze przyklejony do całej powierzchni ściany lub jej fragmentu. Wszystko po to, by być jak najbliżej natury. Turkusowe tapety do domu (dostępne m.in. tu: https://www.dekoori.pl/kolekcja/tapety-turkusowe) zmienią wygląd naszych wnętrz, wleją lazur morza, symbol nieskończoności i życia.

Morze odnosi się do wielu innych symboli: płodności, namiętności, prawdy, zmienności, zapomnienia, przygody itp. Ta symbolistyczna wielorakość przeniesiona na ścianę wzmocni te, które są dla nas najbardziej wartościowe, odnoszące się do naszej psychiki, nastroju ducha. Położone na ścianach turkusowe tapety do domu przedstawiają nie tylko morskie fale i unoszący się nad nimi blady błękit nieba.

W tym odcieniu mogą to być zupełnie inne motywy z zachowaną tonacją morskiego lazuru. Figury geometryczne w kilku odcieniach turkusu nadadzą sypialni lub pomieszczeniu, w którym pracujemy formy zdecydowania, siły, pobudzi ścisły umysł do pracy. Dla innych pożądanym motywem będzie roślinny pejzaż zatopiony  w lazurze, a wszystko to uczyni farba i papier.

Jak w lesie lub na łące

Panorama z drzew oddająca trójwymiarowy widok spowoduje, iż przebywając w domu, będziemy czuć się jak w lesie. Turkusowe tapety do domu czyniąc akcent na zimnym tle lazuru, wywoła obraz nadchodzącego świtu. Łąka tuż przy rzece ze wschodzącym słońcem w turkusowych odcieniach sprawi, iż patrząc na obraz, poczujemy magię miłego chłodu. Doskonały pomysł do sypialni z oknami na południe.

Upał w czasie lata, który trwa zbyt długo, zaczyna nas męczyć, dlatego postaranie się o turkusowe tapety do domu, skutecznie ochłodzą pomieszczenia w sposób wizualny i psychiczni. Zimny odcień turkusu ochłodzi i pozwoli skutecznie wypocząć zarówno w dzień, jak i nocą. Pejzaże wniesione na ściany przeniosą nas w bajeczne odczucie, jakbyśmy przechodzili z pokoju przez ścianę prosto do wymarzonego miejsca, jakim jest las, łąka, rzeka, morze.

Turkusowe tapety do domu są również jednobarwne lub z dodatkiem jednego, systematycznie powtarzającego się wzoru na podobieństwo wałka malarskiego z motywem, którym jadąc po ścianie, wyciskaliśmy wzór innym kolorem farby niż tło. Wybór tapet jest przeogromny i na pewno znajdziemy coś wyjątkowego, w sam raz dla naszych wizualnych potrzeb.