Lato to pora roku, która znacznie ogranicza nasze możliwości w stylizacjach. Chcąc ulżyć sobie w upałach, rezygnujemy z wielu dodatków i fasonów ubrań, w które stroimy się w chłodniejsze miesiące. Jak pogodzić lekkość i zwiewność lata z szykownym stylem?

Nie tylko T-shirt i spodenki

Chociaż latem doskonale sprawdzają się leżące w naszych szafach T-shirty i topy oraz krótkie spodenki i spódnice, tego typu stylizacje szybko mogą nam się znudzić. Nadruki i wzory szybko wychodzą z mody, a magazyny zachęcają nas do kupna czegoś nowego ? tym sposobem powiększamy swoją kolekcję ubrań, które nadają się tylko na krótki czas w roku, a i tak czegoś nam w nich brakuje. Warto więc rozszerzyć swoje pole widzenia na odzież, która sama w sobie tworzy kompletny look ? kombinezony i sukienki.

Praktyczność i kobiecość w jednym

Najczęściej myślimy o sukienkach w kontekście ubioru na wyjście ? na randkę, do kina lub na imprezę. Na szczęście powoli zaczynamy dawać im szansę także w ubiorze codziennym, gdzie sprawdzają się idealnie ze względu na swoją wygodę i minimalizm. Zakładając sukienkę, nie musimy samodzielnie dopasowywać góry do dołu ani mocować się ze zbyt luźnym czy zbyt ciasnym dołem. Zarazem zyskujemy maksimum kobiecości w tradycyjnym pojęciu ? odpowiedni fason podkreśli każdą kobiecą figurę, jeśli zwracamy uwagę na osobiste atuty. Prawdą jest też, że nie każda z nas lubi się z sukienkami. Dla niektórych lepszym rozwiązaniem będzie kombinezon damski, który łączy z sukienkami większość pozytywnych cech ? jednoelementowość, mnogość ozdobnych fasonów i wygodę. Oprócz tego mamy pewność, że kombinezon nie będzie podwiewał na wietrze ani gniótł się tak jak sukienka, gdy przypadkowo usiądziemy bez rozprostowania jej. Kombinezony są także coraz częściej wybierane ze względu na swoją awangardowość ? wersje w kontrastowe pasy lub z szerokimi nogawkami są dosyć odważne, a zarazem przyciągają pozytywną uwagę.

Jakie dodatki na lato?

W prażącym słońcu nie dodamy sobie wprawdzie uroku apaszkami czy bolerkami, lecz istnieje wiele akcesoriów przydatnych właśnie w najgorętsze miesiące. Należą do nich kapelusze ? z szerokimi rondami lub małe, zdobione kwiatami ? i okulary przeciwsłoneczne. Te drugie szczególnie dobrze komponują się z kombinezonami ze względu na zdystansowaną aurę, którą nam nadają. Kapelusze są zaś doskonałym dopełnieniem sukienek. Obuwie to kategoria, która szczególnie rozkwita w sezonie wakacyjnym ? popularne stają się sandały nawiązujące do starożytnej Grecji czy Egiptu, idealne na wczasy i pasujące zarówno do krótkich, jak i długich ubrań. Szykowne modele sandałów dodają powagi, kolorowe zaś odciążają stylizację, czyniąc ją bardziej zabawną ? łatwo jest wybrać coś odpowiedniego dla siebie. Dodatkiem, z którego możemy korzystać przez cały rok, jest torebka. Typowe letnie torebki to te plecione, słomkowe ? przypominają koszyki podróżne. Duże, płócienne torby o niezdefiniowanych kształtach także są dobrym wyborem, podkreślającym letnią swobodę. Tworzenie modnych i przyjemnych w noszeniu stylizacji na lato nie jest trudne ? wystarczy rozejrzeć się wśród dostępnych opcji i pozwolić sobie na trochę wyobraźni.