Jeśli codzienne korzystanie ze zwykłych sztućców stało się nudne, niemieckie studio projektowe ding3000 ma na to receptę. Otóż stworzyli oni komplet sztućców, które można układać w różne konfiguracje. Pomysł niezwykle prosty, ale z drugiej strony jakże rewolucyjny. Nic więc dziwnego, że firma dostała za to nagrodę!

Zapewne każdy z nas zna plastikowe zestawy sztućców, które można spotkać niemal na każdym grillu, pikniku czy w dworcowej stołówce. Nie musimy ich lubić, nie musimy się nimi zachwycać, ale z pewnością przyznamy, że są funkcjonalne i wygodne. Zamiast myć, możemy je wyrzucić do kosza i zapomnieć o problemie. Jeśli jednak szukamy czegoś oryginalnego, z pomocą przychodzi nam studio projektowe z Hannoveru.

Projekt Niemców zakłada bowiem, że komplet sztućców (widelec, łyżka oraz nóż) można ze sobą połączyć, tworząc pewną konstrukcję. Trzeba przyznać, że tak ułożone sztućce na stole sprawią wrażenie na każdym gościu przy wieczornej kolacji. Rozwiązanie jest tak naprawdę banalnie proste. Poszczególne sztućce posiadają specjalne szczeliny, w które można dopasować pozostałe elementy kompletu.

Dzięki temu możemy przed posiłkiem stworzyć charakterystyczną stołową dekorację. Plastikowe sztućce Join są dostępne w różnych kolorach: białym, czarnym, purpurowym, niebieskim, różowym, zielonym i żółtym. Jeden komplet sztućców kosztuje 8,90 euro. Niedrogo, a jak ciekawie!

Źródło: ding3000