Niemal codziennie zastanawiamy się, jak będzie wyglądał transport w przyszłości ? za 5, 10 czy 15 lat. Producenci samochodów osobowych przy każdej okazji prezentują nam ekologiczne auta z napędem elektrycznym, nowoczesne rozwiązania i niemal kosmiczną stylistykę, ale czy właśnie tak będzie wyglądała przyszłość?

Trzeba przyznać, że pomysły na transport przyszłości zatrzymały się w miejscu i obierają jedynie zmodyfikowane kształty. Wszystko jak na razie opiera się na napędach hybrydowych lub elektrycznych, dlatego też niekonwencjonalny pomysł roweru z napędem mięśniowym wydał nam się interesujący. Owszem, wydaje się, że to zwykły rower, ale już po pierwszym spojrzeniu na zdjęcia projektu od razu wiadomo, że mamy do czynienia z czymś innym.

Seon Trike ? trójkołowy rower z leżakiem zamiast siodełka ? został zbudowany z najwyższej jakości materiałów. Pojazd składa się między innymi z aluminium, twardego tworzywa sztucznego oraz włókna węglowego. Napęd stanowi tradycyjna przekładnia z pedałami i łańcuchem (lub pasem zębatym), która podczas jazdy ładuje niewielki akumulator zasilający oświetlenie.

Nie jesteśmy pewni, czy takie rozwiązanie całkowicie wyprze tradycyjny transport, ale w przeciągu kilku ubiegłych lat zainteresowanie rowerami znacząco wzrosło. Mamy nadzieję, że i w tym roku na drogach, ścieżkach rowerowych, chodnikach i w parkach zobaczymy dużo rowerów, a w niedalekiej przyszłości projekt Seon Trike wejdzie do produkcji. Niestety nie wiadomo kiedy to nastąpi oraz jaka będzie cena pojazdu.

Źródło: Tuvie