materac dmuchany jednoosobowyBardzo często zdarza się tak, że w naszym domu lub mieszkaniu trzeba kogoś przenocować. Sytuacja jest prosta, kiedy mamy odpowiednią ilość łóżek, kanapy w salonie, które można rozłożyć, czy różne inne formy mebli do spania. Co w przypadku, kiedy takiego sprzętu brakuje? Doskonałą alternatywą jest materac dmuchany jednoosobowy, który na co dzień przebywa w szafie w małym pudełku, natomiast, gdy przychodzi na to pora, wkracza do gry i okazuje się bardzo przydatnym sprzętem domowym.

Doskonały do domu i w teren

Z materaca dmuchanego jednoosobowego można skorzystać zawsze wtedy, gdy potrzebujemy dodatkowego miejsca do spania. Jednak nie jest to jego jedyne zastosowanie. Doskonale sprawdzi się również, jako sprzęt na plażę (niektóre wersje mogą nawet pływać), czy materac dmuchany jednoosobowy na biwak, czyli wersja dla tych nieco wygodniejszych użytkowników namiotów. Zastosowań materaca dmuchanego jednoosobowego znaleźlibyśmy jeszcze kilka, dlatego bez wątpienia można uznać go za niezwykle wszechstronny sprzęt, który może wziąć ze sobą praktycznie wszędzie.

Praktyczne zastosowanie

Materace dmuchane po rozłożeniu są gotowe do czynności, które mają pełnić właściwie w kilka minut. Zazwyczaj dmucha się je za pomocą specjalnej pompki dołączonej do zestawu. Może to być wersja manualna lub elektryczna. Tę drugą opcję polecamy szczególnie wszystkim tym, którzy nie lubią zbytnio męczyć się w środku nocy, kiedy to bardzo często wracamy po imprezie i okazuje się, że trzeba jeszcze nadmuchać materac. Warto również zwrócić uwagę, że materac dmuchany jednoosobowy po wypuszczeniu z niego całego powietrza można złożyć do wielkości małego pakunku, który bez problemu zmieści się w torbie podróżnej, pod łóżkiem lub w szafie. To bardzo użyteczna zaleta, którą z pewnością warto dodać do szeregu zalet, jakimi odznaczają się tego typu akcesoria.Na rynku znajdziemy wiele wersji materacy dmuchanych jednoosobowych. Podczas wybierania tej odpowiedniej warto zwrócić uwagę na kilka wytycznych. Dobrze by było, gdyby materac posiadał wzmacnianą strukturę, która nie przebije się na pierwszy lepszym ostrzejszym elemencie. Duże znaczenie mają również zawory, które po pierwsze po zamknięciu nie mogą przepuszczać powietrza, a po drugie powinny być dobrze dostosowane do pompki tak, aby dmuchanie materaca przebiegało szybko i sprawnie. Ostatnia, ale zdecydowanie najważniejsza kwestia to wygoda, którą to powinny odznaczać się wszystkie elementy służące do spania.