Głowa dobrze odziana

Okres zimowy, letni czy przejściowy nie ma znaczenia, jeśli chodzi o modę chłopięcą - zwłaszcza w kwestii nakryć głowy. Różnorodność wszelkich typów noszonych przez chłopaków czapek jest ogromna. Wybór w sklepach także. Nakrycia głowy podzielić można na różne kategorie pod względem materiału, z jakiego są wykonane, ich przeznaczenia czy też stylu.  W modzie zawsze pozostają, co więcej, wychodzą poza nią a jednocześnie są nadal tak samo popularne, wszelkiego rodzaju kominiarki, czapki z daszkiem, czy też naparstki. Warto przyjrzeć się bliżej niektórym z typów okryć głowy przeznaczonych dla męskiej części konsumentów.

Typy sportowe

Wszystko zależy od tego, jak często czapki dla chłopców są noszone. Sportowe okrycia głów wykonane z cienkiej bawełny, czapki z daszkiem lub typu beanie potrafią być przez niektórych młodych panów noszone dosłownie "na okrągło". Wówczas warto zwrócić uwagę na jakość wykonanej sztuki. Przeważnie typy sportowe są czapkami dobrej jakości, wykonanymi z naprawdę najlepszych materiałów i szyte w wysokim standardzie. Jak wszędzie - jednak i tu zdarzają się wyjątki. Należy o tym pamiętać. Inne męskie czapki sportowe, to czapki wykonane z elastyny dla wspinaczy, czapki chroniące uszy (wyposażone w specjalne nauszniki) dla biegaczy czy też kolarzy i innych sportowców trenujących na świeżym powietrzu. Tutaj również istotnym jest fakt częstotliwości ubierania takich nakryć głowy. Ma to wpływ na materiał, z którego są szyta i tym samym na ceny poszczególnych sztuk. Co innego tyczy się kolejnej kategorii.

Zimowa ochrona

Ubrania noszone zimą mają jedną, główną funkcję - muszą chronić przed minusowymi temperaturami najlepiej, jak to tylko możliwe. Ta sama zasada ma zastosowanie, jeśli chodzi o czapki dla chłopców, jakżeby inaczej. W przypadku zimowych nakryć głowy wyróżnić da się grube kaptury z ocieplanymi nausznikami, wełniane naparstki lub - dla nieco młodszych chłopaków - beanie z grubej wełny dodatkowo ocieplane i wiązane. Niektóre sztuki, zwłaszcza te dodatkowo ocieplane, są rzeczywiście wysokiej jakości i nadają się bardzo dobrze także do uprawiania w nich sportów zimowych. W przypadku innych, należy raczej przeznaczyć je tylko do niezbyt długiego przebywania na zimnie. Nie posiadają bowiem tak wysokiej mrozoodporności. Nie zaleca się także by przebywać w nich poniżej pewnych minusowych temperatur.

Jakie kolory?

Wydawać mogłoby się także, że męska część kupujących okrycia głowy i w ogóle odzież, nie jest aż tak wymagająca i wybredna, jeśli chodzi o kolorystykę ubrań. Nic bardziej mylnego! Mężczyźni także biorą pod uwagę kolorystykę i kierują się nią wybierając odpowiednie dla siebie produkty. Mają jednak swoje określone i ulubione barwy i odcienie. W związku z powyższym, czapki dla chłopców są zazwyczaj dostępne w kilku bardzo popularnych kolorach, do których należą:

  • granat,
  • czerń,
  • brąz,
  • ciemny odcień zieleni.

W tym miejscu warto zaznaczyć, iż nieco mniej popularne, ale również bardzo często wybierane przez chłopców są kolory czapek, takie jak:

  • pomarańczowy,
  • jasnoniebieski,
  • jaskrawozielony.

Niezaprzeczalnie jednak męskie wybory skupiają się na elementach jednokolorowych w jednolitych odcieniach. Chłopcy raczej unikają okryć głowy z wzorkami, emblematami, wielokolorowych. Zupełnie inaczej niż ma to miejsce wśród dziewczynek. 

Wymienione powyżej rodzaje i typy czapek dla chłopców, to tylko niektóre i przykładowe spośród tysięcy istniejących na rynku sprzedaży. W przypadku tej kategorii ubraniowej, w naszej strefie klimatycznej, raczej nigdy nie braknie zapotrzebowania na powyższe. Warto pamiętać, że czapka nie tylko ma za zadanie ochraniać przed klimatem i zmienną aurą, ale jest też swego rodzaju znakiem kulturowym, a zwłaszcza subkulturowym. Staje się tym samym wyznacznikiem przynależności do danych grup młodzieżowych, z którymi niejednokrotnie chłopcy w różnym wieku utożsamiają się. Konkretnie z tego powodu chociażby, zawsze i wszędzie jest popyt na czapkę - niezależnie od pory roku, jak aktualnie panuje.