Rodzice często zastanawiają się nad tym, jaki pakiet minut i transferu danych wybrać dla swojego dziecka, czy lepiej zdecydować się na abonament, czy też kartę przedpłaconą. Obecnie na rynku można znaleźć wiele ofert, dlatego wybór nie jest taki łatwy.

Oferta na kartę, czy na abonament?

Zwykle najlepszym i najbezpieczniejszym rozwiązaniem dla dzieci jest wybór karty przedpłaconej. Dzięki temu rodzice mogą kontrolować wydatki malucha, a także być pewni, że dziecko nie zacznie pobierać dodatkowych, płatnych aplikacji lub usług. W przypadku karty przedpłaconej można co miesiąc doładowywać maluchowi konto i sprawdzać, na ile starczy mu wybrany pakiet oraz konkretne usługi. Oczywiście warto także wiedzieć, jak dokupić Internet lub minuty do pakietu, aby dziecku nie zabrakło możliwości połączenia z rodzicami ze szkoły lub wycieczki. Warto pamiętać o tym, że wybór abonamentu jest lepszym rozwiązaniem dla osób dorosłych, które rzeczywiście sporo dzwonią, natomiast dzieci głównie korzystają z Internetu, grają w gry mobilne, a także kontaktują się z rówieśnikami przez aplikacje w sieci. Nie należy także nadmiernie rozpieszczać dziecka, wybierając mu ofertę z nielimitowanymi rozmowami i SMS-ami, tylko na początek lepiej jest postawić pewne zasady i granice. 

Jaki pakiet wybrać dla dziecka?

Na rynku można znaleźć bardzo tanie oferty kart przedpłaconych, których miesięczny koszt wynosi od 5 do 25 złotych. Z karty zawsze można także zrezygnować i przenieść numer dziecka do innego operatora lub też wybrać abonament. Wybierając pakiet minut i Internetu dla dziecka warto kierować się potrzebami malucha, jednak zadbać o to, aby syn lub córka wiedzieli, na ile wystarczy dany pakiet. Dzięki temu można uczyć dzieci cierpliwości i oszczędzania minut lub transferu danych. 

Czym się kierować przy wyborze smartfona dla dziecka?

Warto także zaznaczyć, że spore znaczenie ma wybór odpowiedniego telefonu dla dziecka. Najlepiej zdecydować się na smartfon, który nie jest zbyt drogi, jednak oferuje sporo różnych funkcji. Dla dzieci w okresie szkoły podstawowej zdecydowanie największe znaczenie ma posiadanie smartfona, dzięki któremu można grać w mobilne gry, a także kontaktować się z rówieśnikami. Z punktu widzenia opiekunów, dodatkową zaletą jest możliwość włączenia w telefonie kontroli rodzicielskiej. W ten sposób można mieć pewność, że maluch nie będzie korzystał z niebezpiecznych stron lub aplikacji. Warto zadbać o to, aby wybrany smartfon miał dobry GPS, aby możliwe było zlokalizowanie dziecka, za pomocą specjalnej aplikacji. Smartfon powinien być także wytrzymały i odporny na uszkodzenia mechaniczne. Warto także zadbać o to, aby dziecko samodzielnie mogło wybrać system operacyjny, z którego wygodnie mu się korzysta. Na koniec należy zaznaczyć, że do smartfona dla dzieci należy dokupić szkło ochronne oraz etui, aby maluch mógł jak najdłużej cieszyć się ładnym wyglądem telefonu.