Przy prawidłowej eksploatacji pojazdów bardzo ważne są różnego rodzaju filtry. Na rynku można spotkać wielu producentów filtrów. Można wyróżnić filtry oleju, filtry powierza czy też paliwa. Jednocześnie producenci tego elementu są mniej lub bardziej sprawdzeni przez użytkowników. Ci, którzy od wielu lat widnieją na rynku cieszą się dużym uznaniem jak i tez dużą rozpoznawalnością i popularnością. Jednym z takich znanych producentów filtrów jest amerykańska firma K&N. Jest to firma, która z dnia na dzień coraz bardziej dba o klienta jak i wychodzi mu na przeciw ze swoimi innowacyjnymi rozwiązaniami i nowościami w produktach. Na stronie https://efiltry.pl/pl/filtry-k-n można poznać pełną ofertę filtrów K&N.

filtry samochodowe K&n

Filtry wielokrotnego użytku

Filtry K&N wyróżniają się wśród swoich konkurentów przede wszystkim tym, że są filtrami wielokrotnego użytku. Są to filtry, które po zabrudzeniu można po prostu umyć i ponownie zamontować w swoim aucie. Przed montażem jednak trzeba je odpowiednio zabezpieczyć specjalnymi środkami firmy K&N. Jest to bardzo wygodne jak i też dużo tańsze w utrzymaniu auta. Dodatkowo sam producent podaje, że jego filtry K&N powinno się poddawać takiemu zabiegowi dopiero po przejechaniu 80 000 kilometrów. Dla osób, które pokonują małe ilości kilometrów w swoim aucie jest to czasami dożywotnie używanie jednego filtra. Jest to rozwiązanie bardzo ekonomiczne jak widać i wygodne dla wielu kierowców i użytkowników samochodów.

Częsta wymiana filtrów w aucie

Filtry samochodowe według większości instrukcji powinno się wymieniać dużo częściej, jak na przykład przy każdej wymianie oleju. W tym przypadku można je również tylko umyć i odpowiednio zabezpieczyć. Po odpowiedniej pielęgnacji każdy filtr firmy K&N nie tylko wygląda jak nowy, ale również posiada wszystkie właściwości jak nowy. Filtry K&N są stosunkowo droższe od swoich konkurentów, jednak przy zakupie powinno się spojrzeć trochę w przyszłość i przekalkulować, co nam się bardziej opłaca. Konkurencyjne, tańsze filtry trzeba będzie wymieniać i do tego po mniejszej ilości przejechanych kilometrów. Filtry K&N mimo, że są droższe to wystarczy je po prostu umyć co niweluje przyszłościowe koszty i w ten sposób trzeba na to spojrzeć. Lepiej jest zainwestować raz a porządnie w swój samochód niż później w kółko płacić przy każdej wymianie. Bardzo ważne i wpływające na cenę filtrów firmy K&N jest to, że są to filtry wykonane z materiałów bardzo wysokiej jakości jak i też jednocześnie w najnowszej technologii. Są to filtry przeznaczone zarówno do nowych jak i starszych samochodów.