Smartfony to uniwersalne, bardzo przydatne i funkcjonalne urządzenia, które można wyposażyć w pewne aplikacje, gadżety i dodatki nadające im jeszcze większą użyteczność. Najnowsze trendy pokazują, że wiele z nich potrafi zamienić je w istny scyzoryk szwajcarski pod tym względem. Dodatkowe przyciski, dodatkowa pamięć zewnętrzna, futerał na telefon, który zamieni go w mini komputer, osobisty trener - to tylko kilka z niesamowitych gadżetów, które są nie tylko modne, ale bardzo funkcjonalne. Co może przydać się w Twoim telefonie?

Dodatkowy przycisk

To niewielki wynalazek w postaci małego sztyftu, który należy wsunąć do gniazda od słuchawek. Przycisk umożliwia włączanie latarki (jedno kliknięcie) oraz uruchomienie aparatu (dwa kliknięcia). Jeżeli przytrzymamy przycisk nieco dłużej, wówczas wprowadzimy nasz telefon w stan uśpienia. Nie jesteśmy jednak skazani tylko na te określone funkcje, ponieważ ten niewielki gadżet można przeprogramować i dostosować do własnych potrzeb. Sztyft ma postać breloczka, który możemy doczepić np. do torby, kluczy czy smyczy w telefonie.

Futerał na telefon

Nowoczesne smartfony to funkcjonalne i całkiem dobre komputery, tyle że małe i pozbawione klawiatury manualnej. Jeżeli zachodzi taka potrzeba, możemy dokupić futerał na telefon z wbudowaną klawiaturą, która znacznie ułatwi nam np. pisanie krótszych tekstów, postów na wallu, mejli i wiadomości. Jeżeli musimy pisać więcej i częściej, możemy zaopatrzyć w składany model, który po rozłożeniu ma pełny rozmiar zbliżony do klasycznej klawiatury. W razie braku konieczności posiadania klawiatury, prawdziwym hitem są inne futerały, które przede wszystkim chronią telefon i stanowią o jego designie. Takie znajdziesz na https://colorcase.pl/pol_m_Etui-na-telefon_Etui-portfel-174.html.

Czytnik kart pamięci

Nie wszystkie telefony posiadają gniazda kart pamięci, a ta, która jest wbudowana w telefon często nie jest wystarczająca (szczególnie biorąc pod uwagę ilość instalowanych obecnie aplikacji). Rozwiązaniem tego problemu jest czytnik kart, który przeznaczony jest do urządzeń mobilnych. Za jego pomocą bez problemu podłączymy dodatkową kartę pamięci w dowolnym rozmiarze. Warunkiem jest jednak posiadanie w telefonie systemu operacyjnego Android.

Wzmacniacz

Prawdziwym hitem wśród gadżeciarzy jest kieszonkowy wzmacniacz. Dzięki niemu możemy cieszyć się dobrą jakością dźwięku w czasie podróży lub biwaku. To niewielkie urządzenie poprawia brzmienie muzyki i basy. Wzmacniacz jest poręczny i posiada bardzo estetyczny wygląd oraz baterię litowo-jonową, która starcza na 10 godzin. Ładowanie odbywa się za pomocą portu miniUSB. Sterowanie ogranicza się do wyłącznika i przycisków, za pomocą których reguluje się głośność. Na wzmacniaczu znajdują się także dwie diody kontrolne.