Poszukując najlepszego dla nas materaca do spania, warto dobrze przemyśleć, jakie mamy możliwości oraz czego wymaga nasze ciało. W końcu to zakup, który przeprowadzamy raz na kilka lat, dlatego tym bardziej powinniśmy mieć na uwadze wszelkie "za" i "przeciw". Poniżej prezentujemy kilka praktycznych wskazówek, które pozwolą rozeznać się w gąszczu informacji i dopasować najbardziej odpowiedni produkt do naszych potrzeb!

Najlepsze materace - co należy wiedzieć?

Obecnie na rynku dostępnych jest mnóstwo modeli materacy - od tych bardziej tradycyjnych, sprężynowych, bo termoelastyczne, piankowe czy o konstrukcji mieszanej. Nie da się uniknąć wrażenia, że szybko i łatwo możemy zgubić się w naszych poszukiwaniach. O czym więc pamiętać weryfikując właściwości kolejnych modeli? Jak rozpoznać te, które będą dla nas najlepszymi materacami? Po pierwsze warto zwrócić uwagę na stopień twardości. Czasy, w których sugerowano, że im twardszy tym lepszy, raczej odeszły już w niepamięć.

Nasz organizm a w szczególności układ kostny, wbrew pozorom jest bardzo wrażliwy na specyfikę podłoża, na którym śpi i odpoczywa. W końcu na sen poświęcamy aż ? naszego życia, a od jego jakości zależy naprawdę wiele. Okazuje się więc, że stopień twardości to kwestia bardzo indywidualna - dostosowana głównie do wagi oraz wymagań ciała. Pamiętajmy, że twardość powinna być na poziomie ?pomiędzy? tak, aby nasz kręgosłup podczas snu na boku zachował pozycję jednej linii, zaś na wznak - mógł naturalnie się układać z uwzględnieniem swoich krzywizn.

Jaki materac do spania jeśli chodzi o konstrukcję? Jaki skład najlepszych materacy?

Oczywiście użyty rodzaj konstrukcji mocno determinuje ich właściwości. Ja sugeruje nazwa, materace piankowe są lżejsze, szybciej reagują na ciężar poszczególnych partii ciała dając wtedy odpowiednie podparcie. Materace sprężynowe z kolei oferują najlepsze podparcie gdy leżymy, niż na przykład siedzimy. Co ważne, im większa liczba sprężyn, tym żywotność oraz lepsze podpieranie naszego ciała.

Ważnym elementem, który nie tylko wpływa na nasz budżet, lecz także na zdrowie, jest sposób wykonania oraz użyte komponenty. Niestety, bardzo często dostrzegamy modele stworzone z toksycznych, np. ropopochodnych komponentów nieznanego pochodzenia. Warto więc postawić na wersje ekologiczne, do których produkcji wykorzystano materiały roślinne, naturalne drewno i olejki.

Odpowiedni poziom higieny oraz atesty dobrych materacy do spania

Pamiętajmy, że kolejnym aspektem pomagającym odpowiedzieć na pytanie jaki materac do spania wybrać, jest możliwość zachowania higieny oraz obecność odpowiednich atestów. Warto postawić na ściągany pokrowiec, co pozwoli na wypranie go w domowych warunkach - w końcu spędzamy tak wiele czasu na śnie, zadbajmy w ten sposób o nasze zdrowie! Dodatkowe certyfikaty potwierdzające wykonanie konkretnych badań i analiz również dają do myślenia. Dzięki nim możemy mieć pewność, że materace do spania, które obserwujemy i bierzemy pod uwagę, są najlepszą opcją wśród tych dostępnych dla nas!

Sprawdź PlantPur i najwyższej jakości materace ekologiczne