Jeżeli uważacie, że segregacja odpadów to żmudne i mało kreatywne zajęcie to to co zaraz zobaczycie zmieni wasze zdanie na ten temat. Oto co ludzie potrafią wyczarować ze zużytych butelek, PETów, płyt CD ... i nie tylko. Morze płyt

Oto w co Bruce Munro przeobraził łąkę nieopodal Long Knoll Field w Wiltshire w Anglii! A użył do tego blisko 600 000 starych płyt kompaktowych, pochodzących z  Brazylii i Kalifornii.

Artystyczny recycling hardware

Wioska z butelek

Ten imponujący kompleks, Teresa Prisbrey, budowała przez 25 lat ze zużytych butelek po piwie. 13 pełnowymiarowych budynków pochłonęło tysiące butelek i hektolitry piwa.

Karciany hotel

Oto co można zrobić 200 000 niechcianych plastikowych kart. Holiday Inn wie jak się zareklamować.

Ta maszyna zapłaci za nasze śmieci!

Butelkowa wyspa

Inna wyspa z plastiku

Powstała z 250 000 PETów i innych śmieci. Jak widać także w ten sposób można spełniać marzenia o własnej tropikalnej wyspie.

Miasto na drzewie

Horace Burgess z Crossville najwyraźniej przez całe dzieciństwo marzył o domku na drzewie, a gdy dorósł, marzenie swe spełnił. Ten kolos ma ok. 1000 m2 powierzchni, a drewno użyte do jego produkcji pochodzi w całości z rozbiórki starych szop i garaży. Niestety nie obyło się bez innych wydatków - na 258 000 gwoździ, zużytych przy budowie, Horace wydał niemal 12 000$!

Zamieszkaj w cysternie

Toaletowa fontanna

A na koniec coś specjalnego! Oto fontanna zbudowana z setek muszli klozetowych, zlewów i bidetów. Zdobi ona centrum któregoś z chińskich miast.

źródło: ecofriend.org