Czyżby Chevrolet pozazdrościł Mercedesowi sukcesu Smarta? Faktem jest, że amerykański producent poważnie myśli o wprowadzeniu na rynek dwuosobowego miejskiego auta. W radykalności swych projektów idzie jednak  o krok dalej niż producenci Smarta.

To co widzicie na zdjęciu powyżej to nic innego jak nowy Chevrolet EN-V. Pojazd testowany już wcześniej przez General Motors, niedawno przyjęty w poczet rodziny Chevroleta. A wszystko to w związku z testami ulicznymi, jakie wkrótce przejdzie ten pojazd. Pojawi się on na drogach chińskiego eko-miasta Tianjan (i przyznać trzeba, ze idealnie tam będzie pasował).

Przede wszystkim, dlatego, że Tianjan przystosowane jest do ładowania samochodów elektrycznych, a przy zasięgu 40 km, częste ładowanie EN-V będzie raczej koniecznością. Dodatkowo, zaawansowana infrastruktura drogowa miasta pozwoli przetestować konstruktorom system autopilota. Ta technologia oparta na nawigacji GPS i sensorach wbudowanych w samochód może w przyszłości zrewolucjonizować motoryzację i uczynić podróż samochodem znacznie bezpieczniejszą. Pytanie tylko czy to udogodnienie nie zostanie przysłonięte przez delikatnie mówiąc kontrowersyjny design pojazdu.

źródło: gizmag